Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Wiersma: quarantaineregels dramatisch voor onderwijs

Minister Wiersma: quarantaineregels dramatisch voor onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De huidige quarantaineregels die gelden op basis- en middelbare scholen pakken volgens minister Dennis Wiersma (Basis- en Voortgezet Onderwijs) "dramatisch" uit. De hele klas moet naar huis bij drie besmettingen, waardoor "halve scholen leegstaan" aldus de minister. Wiersma heeft het OMT om advies gevraagd hoe de regels aangepast kunnen worden, zodat leerlingen zoveel mogelijk naar school kunnen.

De Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) meldde donderdag dat bijna een kwart van de leerlingen niet naar school gaat, grotendeels vanwege corona. Een week eerder ging het nog om 9 procent. Volgens Wiersma is het nu "heel ingewikkeld" voor scholen om nog goed onderwijs te kunnen geven. "Leerlingen moesten al vaak genoeg thuisblijven vanwege corona", zegt de minister. "Bovendien komen er examens aan."

Welke wijzigingen van de regels er mogelijk zijn, weet Wiersma nog niet. Daarom heeft hij het OMT ook om advies gevraagd. Wel staat de veiligheid van zowel de leerlingen als de docenten in de klas voorop, benadrukt hij. Scholen die zelf uitzonderingen verzinnen op de coronaregels, moedigt hij niet aan. "We hebben de regels om besmettingen en verspreiding tegen te houden en het is belangrijk dat iedereen zich eraan houdt." Maar als de regels tot ontwrichting leiden, "dan zijn we het aan onze stand verplicht er alles aan te doen om die klassen op school te houden".

Meer uit Binnenland

Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

19 minuten geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

22 minuten geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

6 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

7 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

8 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

11 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

11 uur geleden