Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Wiersma: quarantaineregels dramatisch voor onderwijs

Minister Wiersma: quarantaineregels dramatisch voor onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De huidige quarantaineregels die gelden op basis- en middelbare scholen pakken volgens minister Dennis Wiersma (Basis- en Voortgezet Onderwijs) "dramatisch" uit. De hele klas moet naar huis bij drie besmettingen, waardoor "halve scholen leegstaan" aldus de minister. Wiersma heeft het OMT om advies gevraagd hoe de regels aangepast kunnen worden, zodat leerlingen zoveel mogelijk naar school kunnen.

De Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) meldde donderdag dat bijna een kwart van de leerlingen niet naar school gaat, grotendeels vanwege corona. Een week eerder ging het nog om 9 procent. Volgens Wiersma is het nu "heel ingewikkeld" voor scholen om nog goed onderwijs te kunnen geven. "Leerlingen moesten al vaak genoeg thuisblijven vanwege corona", zegt de minister. "Bovendien komen er examens aan."

Welke wijzigingen van de regels er mogelijk zijn, weet Wiersma nog niet. Daarom heeft hij het OMT ook om advies gevraagd. Wel staat de veiligheid van zowel de leerlingen als de docenten in de klas voorop, benadrukt hij. Scholen die zelf uitzonderingen verzinnen op de coronaregels, moedigt hij niet aan. "We hebben de regels om besmettingen en verspreiding tegen te houden en het is belangrijk dat iedereen zich eraan houdt." Maar als de regels tot ontwrichting leiden, "dan zijn we het aan onze stand verplicht er alles aan te doen om die klassen op school te houden".

Meer uit Binnenland

Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

52 minuten geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

2 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

2 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

3 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

4 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

6 uur geleden