Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Wiersma: dubbel gevoel bij hoge animo schoolmaaltijden

Minister Wiersma: dubbel gevoel bij hoge animo schoolmaaltijden

DEN HAAG (ANP) - Dat een op de zes scholen zich heeft ingeschreven voor gratis schoolmaaltijden laat een "dubbel gevoel" achter bij onderwijsminister Dennis Wiersma. Hij vindt het goed dat scholen die zien dat hun leerlingen dit nodig hebben zich aanmelden. Maar de bewindsman vindt het ook "wrang" dat het blijkbaar nodig is.

"Als dingen duurder worden, moeten we zorgen dat kinderen op school daar niet last van hebben", vindt Wiersma. Zijn ministerie heeft dit jaar 100 miljoen euro beschikbaar gesteld om dit project van het Rode Kruis en het Jeugdeducatiefonds te financieren. De minister verwacht dat dit bedrag afdoende is, hoewel het gaandeweg moet blijken. Het Rode Kruis heeft scholen opgeroepen om zich te melden, omdat er nog ruimte is voor meer deelnemers.

De maaltijden zijn bedoeld voor scholen waar minimaal 30 procent van de leerlingen uit een gezin met een laag inkomen komt. Deelnemende scholen kunnen kiezen voor een maaltijd op school voor 9 euro per leerling per week of een maaltijd thuis. In dat laatste geval krijgen ouders van de kinderen die dat het meest nodig hebben een boodschappenkaart ter waarde van 11 euro.

In totaal hebben zich ruim 1300 scholen aangemeld voor het programma. Een derde heeft gekozen voor de optie met de boodschappenkaart.

Meer uit Politiek

Drenthe roept op tot 'voortvarende' aanpak aardbevingsschade

GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.

19 uur geleden
Jetten roept De Vos op zich in te zetten tegen antisemitisme FVD

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."

1 dag geleden
Ook dit kabinet wil bekritiseerde terrorismewet blijvend maken

DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.

1 dag geleden
Gemeenten met lage opkomst bij verkiezingen: werk aan de winkel

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."

1 dag geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

1 dag geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

1 dag geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

1 dag geleden