Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister welwillend tegenover verbod op seks met dood lichaam

Minister welwillend tegenover verbod op seks met dood lichaam

DEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz "voelt er wel wat voor" om seksuele handelingen met lichamen van overledenen strafbaar te stellen. Ze zei dat in antwoord op vragen van Tweede Kamerleden. Een definitief besluit volgt pas later. In het voorjaar gaat de minister inhoudelijk in op het advies van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC), dat valt onder haar eigen ministerie, om necrofilie expliciet wettelijk te verbieden.

Diverse partijen in de Tweede Kamer zien graag dat de minister dit advies volgt. Nu bestaat in Nederland geen specifiek wetsartikel tegen necrofilie. Lilian Helder (PVV) noemde necrofilie tijdens het debat "een ernstige inbreuk op de integriteit van de overledene". Ze wees erop dat het in andere westerse landen, zoals Duitsland, Frankrijk, Engeland en de VS, wel strafbaar is.

Andere partijen denken er net zo over. "Toen ik las dat het niet strafbaar is om seks te hebben met een lijk, dacht ik: hè, hebben we dat niet geregeld?", reageerde Anne Kuik van het CDA. Ook haar lijkt het goed om dat alsnog te regelen. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen zei het "niet meer dan eens" te kunnen zijn met het pleidooi. Niet alle partijen hebben er al inhoudelijk op gereageerd.

Bescherming

"Persoonlijkheidsrechten, in het bijzonder het recht op bescherming van de lichamelijke integriteit en de persoonlijke levenssfeer, werken na het overlijden door", schreef het WODC begin deze maand. "Ook na het overlijden verdient het lichaam daarom bescherming. Het moet op een integere manier worden behandeld. Aantasting van een overleden lichaam heeft bovendien een grote impact op nabestaanden en anderen in de samenleving."

De voorganger van Yeşilgöz, Ferd Grapperhaus, gaf vorig jaar opdracht tot het WODC-onderzoek. Hij zei er toen bij dat necrofilie weinig voorkomt en meestal in combinatie met moord of doodslag, waarvoor de daders dan wel worden vervolgd.

Meer uit Binnenland

Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

2 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

2 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

5 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

7 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

7 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

9 uur geleden