Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open

Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De kans wordt steeds groter dat de start van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, met een of twee weken wordt uitgesteld. De minister van sport van de staat Victoria noemde die optie woensdag "hoogst waarschijnlijk", Het tennistoernooi in Melbourne heeft te lijden onder de coronamaatregelen. De organisatoren en de regering van Victoria zijn al weken in gesprek over de voorwaarden waaronder getennist kan worden.

De oorspronkelijke datum waarop de Australian Open begint is 18 januari. "Maar er liggen meerdere datums op tafel", zei Victoria's sportminister Martin Pakula. "Ik denk dat een verplaatsing met een of twee weken het meest waarschijnlijk is, maar het is niet de enige optie. Zoals jullie weten werd Roland Garros met enkele maanden uitgesteld en ging Wimbledon zelfs helemaal niet door."

Premier Dan Andrews hield de moed erin: "De Australian Open komt er, maar het zal anders zijn. De rest van de wereld staat in brand er zal dus een quarantaineplicht zijn voor iedereen die naar onze staat komt. Hoe belangrijk dit toernooi ook is, we gaan onze huidige coronastatus niet in gevaar brengen."

'Laat je vaccineren'

Victoria met hoofdstad Melbourne was in Australië het centrum van een tweede coronagolf. Tot eind oktober heerste er een strikte lockdown. Ondertussen zijn er al meer dan twintig dagen geen besmettingen meer geconstateerd. Maar het plan al vanaf half december voorzieningen te treffen voor trainingen in quarantaine lijkt onhaalbaar nu Andrews heeft laten doorschemeren tennissers pas in januari welkom te willen heten. Dat lijkt ook te gaan ten koste van een aantal voorbereidingstoernooien zoals de ATP Cup.

Ondertussen opperde Andy Murray dat tennissers verplicht zouden moeten worden zich te laten vaccineren voordat ze mogen deelnemen aan een toernooi. "Ik denk dat dat het beste zou zijn en ik hoop dat alle spelers dat willen doen ten behoeve van hun sport. Mits alles veilig is, goed getest en zonder aantoonbare bijwerkingen", aldus de Schotse tennisser.

Meer uit Sport

Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

6 uur geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

13 uur geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

14 uur geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

16 uur geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

1 dag geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

1 dag geleden
Nairobi organiseert in 2029 eerste WK atletiek in Afrika

BOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.

1 dag geleden