Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De kans wordt steeds groter dat de start van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, met een of twee weken wordt uitgesteld. De minister van sport van de staat Victoria noemde die optie woensdag "hoogst waarschijnlijk", Het tennistoernooi in Melbourne heeft te lijden onder de coronamaatregelen. De organisatoren en de regering van Victoria zijn al weken in gesprek over de voorwaarden waaronder getennist kan worden.
De oorspronkelijke datum waarop de Australian Open begint is 18 januari. "Maar er liggen meerdere datums op tafel", zei Victoria's sportminister Martin Pakula. "Ik denk dat een verplaatsing met een of twee weken het meest waarschijnlijk is, maar het is niet de enige optie. Zoals jullie weten werd Roland Garros met enkele maanden uitgesteld en ging Wimbledon zelfs helemaal niet door."
Premier Dan Andrews hield de moed erin: "De Australian Open komt er, maar het zal anders zijn. De rest van de wereld staat in brand er zal dus een quarantaineplicht zijn voor iedereen die naar onze staat komt. Hoe belangrijk dit toernooi ook is, we gaan onze huidige coronastatus niet in gevaar brengen."
'Laat je vaccineren'
Victoria met hoofdstad Melbourne was in Australië het centrum van een tweede coronagolf. Tot eind oktober heerste er een strikte lockdown. Ondertussen zijn er al meer dan twintig dagen geen besmettingen meer geconstateerd. Maar het plan al vanaf half december voorzieningen te treffen voor trainingen in quarantaine lijkt onhaalbaar nu Andrews heeft laten doorschemeren tennissers pas in januari welkom te willen heten. Dat lijkt ook te gaan ten koste van een aantal voorbereidingstoernooien zoals de ATP Cup.
Ondertussen opperde Andy Murray dat tennissers verplicht zouden moeten worden zich te laten vaccineren voordat ze mogen deelnemen aan een toernooi. "Ik denk dat dat het beste zou zijn en ik hoop dat alle spelers dat willen doen ten behoeve van hun sport. Mits alles veilig is, goed getest en zonder aantoonbare bijwerkingen", aldus de Schotse tennisser.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
5 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.
14 uur geleden