Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open

Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De kans wordt steeds groter dat de start van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, met een of twee weken wordt uitgesteld. De minister van sport van de staat Victoria noemde die optie woensdag "hoogst waarschijnlijk", Het tennistoernooi in Melbourne heeft te lijden onder de coronamaatregelen. De organisatoren en de regering van Victoria zijn al weken in gesprek over de voorwaarden waaronder getennist kan worden.

De oorspronkelijke datum waarop de Australian Open begint is 18 januari. "Maar er liggen meerdere datums op tafel", zei Victoria's sportminister Martin Pakula. "Ik denk dat een verplaatsing met een of twee weken het meest waarschijnlijk is, maar het is niet de enige optie. Zoals jullie weten werd Roland Garros met enkele maanden uitgesteld en ging Wimbledon zelfs helemaal niet door."

Premier Dan Andrews hield de moed erin: "De Australian Open komt er, maar het zal anders zijn. De rest van de wereld staat in brand er zal dus een quarantaineplicht zijn voor iedereen die naar onze staat komt. Hoe belangrijk dit toernooi ook is, we gaan onze huidige coronastatus niet in gevaar brengen."

'Laat je vaccineren'

Victoria met hoofdstad Melbourne was in Australië het centrum van een tweede coronagolf. Tot eind oktober heerste er een strikte lockdown. Ondertussen zijn er al meer dan twintig dagen geen besmettingen meer geconstateerd. Maar het plan al vanaf half december voorzieningen te treffen voor trainingen in quarantaine lijkt onhaalbaar nu Andrews heeft laten doorschemeren tennissers pas in januari welkom te willen heten. Dat lijkt ook te gaan ten koste van een aantal voorbereidingstoernooien zoals de ATP Cup.

Ondertussen opperde Andy Murray dat tennissers verplicht zouden moeten worden zich te laten vaccineren voordat ze mogen deelnemen aan een toernooi. "Ik denk dat dat het beste zou zijn en ik hoop dat alle spelers dat willen doen ten behoeve van hun sport. Mits alles veilig is, goed getest en zonder aantoonbare bijwerkingen", aldus de Schotse tennisser.

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

3 uur geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

6 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

7 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

10 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

1 dag geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

1 dag geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

1 dag geleden