Minister: waarschijnlijk uitstel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De kans wordt steeds groter dat de start van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, met een of twee weken wordt uitgesteld. De minister van sport van de staat Victoria noemde die optie woensdag "hoogst waarschijnlijk", Het tennistoernooi in Melbourne heeft te lijden onder de coronamaatregelen. De organisatoren en de regering van Victoria zijn al weken in gesprek over de voorwaarden waaronder getennist kan worden.
De oorspronkelijke datum waarop de Australian Open begint is 18 januari. "Maar er liggen meerdere datums op tafel", zei Victoria's sportminister Martin Pakula. "Ik denk dat een verplaatsing met een of twee weken het meest waarschijnlijk is, maar het is niet de enige optie. Zoals jullie weten werd Roland Garros met enkele maanden uitgesteld en ging Wimbledon zelfs helemaal niet door."
Premier Dan Andrews hield de moed erin: "De Australian Open komt er, maar het zal anders zijn. De rest van de wereld staat in brand er zal dus een quarantaineplicht zijn voor iedereen die naar onze staat komt. Hoe belangrijk dit toernooi ook is, we gaan onze huidige coronastatus niet in gevaar brengen."
'Laat je vaccineren'
Victoria met hoofdstad Melbourne was in Australië het centrum van een tweede coronagolf. Tot eind oktober heerste er een strikte lockdown. Ondertussen zijn er al meer dan twintig dagen geen besmettingen meer geconstateerd. Maar het plan al vanaf half december voorzieningen te treffen voor trainingen in quarantaine lijkt onhaalbaar nu Andrews heeft laten doorschemeren tennissers pas in januari welkom te willen heten. Dat lijkt ook te gaan ten koste van een aantal voorbereidingstoernooien zoals de ATP Cup.
Ondertussen opperde Andy Murray dat tennissers verplicht zouden moeten worden zich te laten vaccineren voordat ze mogen deelnemen aan een toernooi. "Ik denk dat dat het beste zou zijn en ik hoop dat alle spelers dat willen doen ten behoeve van hun sport. Mits alles veilig is, goed getest en zonder aantoonbare bijwerkingen", aldus de Schotse tennisser.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
5 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
6 uur geleden