Minister VS: staatssteun China risico voor andere landen
SAN FRANCISCO (ANP) - De forse financiële steun van de Chinese overheid voor bepaalde bedrijfstakken is mogelijk een risico voor andere landen. Dat was de boodschap die de Amerikaanse minister van Financiën, Janet Yellen, had voor haar Chinese evenknie He Lifeng.
"We hebben gesproken over problemen met overaanbod die zijn ontstaan en kunnen ontstaan in sectoren waarin China sterk investeert", zei Yellen op een persconferentie. "Ik beschouw dat als een risico."
In de aanloop naar de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Joe Biden en de Chinese president Xi Jinping later deze week, spraken de ministers van financiën van verschillende landen aan de Pacifische Oceaan met elkaar. Na de ontmoeting van Yellen met He brachten beide economische grootmachten verklaringen uit waarin ze beloofden om een gelijker speelveld te creëren.
De Chinese staatssteun voor de eigen industrie is al jarenlang een internationaal twistpunt. Naast de Verenigde Staten klagen ook de Europese Unie en Japan dat dit leidt tot dumping van bijvoorbeeld goedkoop staal of aluminium op hun eigen markten. Brussel voerde de afgelopen jaren meerdere importheffingen in tegen Chinees metaal om die vermeende oneerlijke concurrentie tegen te gaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
5 uur geleden