Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister VS: staatssteun China risico voor andere landen

Minister VS: staatssteun China risico voor andere landen

SAN FRANCISCO (ANP) - De forse financiële steun van de Chinese overheid voor bepaalde bedrijfstakken is mogelijk een risico voor andere landen. Dat was de boodschap die de Amerikaanse minister van Financiën, Janet Yellen, had voor haar Chinese evenknie He Lifeng.

"We hebben gesproken over problemen met overaanbod die zijn ontstaan en kunnen ontstaan in sectoren waarin China sterk investeert", zei Yellen op een persconferentie. "Ik beschouw dat als een risico."

In de aanloop naar de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Joe Biden en de Chinese president Xi Jinping later deze week, spraken de ministers van financiën van verschillende landen aan de Pacifische Oceaan met elkaar. Na de ontmoeting van Yellen met He brachten beide economische grootmachten verklaringen uit waarin ze beloofden om een gelijker speelveld te creëren.

De Chinese staatssteun voor de eigen industrie is al jarenlang een internationaal twistpunt. Naast de Verenigde Staten klagen ook de Europese Unie en Japan dat dit leidt tot dumping van bijvoorbeeld goedkoop staal of aluminium op hun eigen markten. Brussel voerde de afgelopen jaren meerdere importheffingen in tegen Chinees metaal om die vermeende oneerlijke concurrentie tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

15 minuten geleden
Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

2 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

7 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

8 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

10 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

14 uur geleden