Minister VS belooft
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft excuses aangeboden dat zijn ministerie niet sneller bekend heeft gemaakt dat hij in het ziekenhuis lag. Austin werd maandag opgenomen voor een niet-noodzakelijke ingreep, maar moest vervolgens tot zaterdag in het ziekenhuis blijven omdat complicaties waren opgetreden. Volgens Amerikaanse media lag hij op de intensive care. Het Pentagon maakte pas vrijdag na afloop van de werkdag bekend dat Austin was opgenomen. "Ik erken dat ik beter mijn best had kunnen doen om te zorgen dat het publiek geïnformeerd is", schrijft Austin in een korte verklaring. "Ik beloof beterschap."
Als minister van Defensie vervult Austin (70) een sleutelpositie in de bevelsstructuur van de Amerikaanse krijgsmacht. Na president Joe Biden, die opperbevelhebber is, is hij de tweede man in de hiërarchie. Hij is de schakel tussen de militaire top en de president. Die rol kan worden overgedragen aan een vice-minister, maar het is onduidelijk of dat is gebeurd. Nieuwssite Politico meldde zaterdag dat Biden zelf pas donderdag hoorde dat zijn minister in het ziekenhuis lag, iets wat het Witte Huis niet ontkent.
In zijn verklaring vertelt Austin niet waarvoor hij zich liet behandelen. Ook is niet bekend welke complicaties optraden. Het gebrek aan openheid heeft in Washington tot een storm aan verontwaardiging geleid. Onder anderen de Republikeinse senator Tom Cotton (Arkansas) eist opheldering van Austin.
Meer uit Buitenland
TAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
1 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
4 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.
6 uur geleden