Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister VS belooft

Minister VS belooft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft excuses aangeboden dat zijn ministerie niet sneller bekend heeft gemaakt dat hij in het ziekenhuis lag. Austin werd maandag opgenomen voor een niet-noodzakelijke ingreep, maar moest vervolgens tot zaterdag in het ziekenhuis blijven omdat complicaties waren opgetreden. Volgens Amerikaanse media lag hij op de intensive care. Het Pentagon maakte pas vrijdag na afloop van de werkdag bekend dat Austin was opgenomen. "Ik erken dat ik beter mijn best had kunnen doen om te zorgen dat het publiek geïnformeerd is", schrijft Austin in een korte verklaring. "Ik beloof beterschap."

Als minister van Defensie vervult Austin (70) een sleutelpositie in de bevelsstructuur van de Amerikaanse krijgsmacht. Na president Joe Biden, die opperbevelhebber is, is hij de tweede man in de hiërarchie. Hij is de schakel tussen de militaire top en de president. Die rol kan worden overgedragen aan een vice-minister, maar het is onduidelijk of dat is gebeurd. Nieuwssite Politico meldde zaterdag dat Biden zelf pas donderdag hoorde dat zijn minister in het ziekenhuis lag, iets wat het Witte Huis niet ontkent.

In zijn verklaring vertelt Austin niet waarvoor hij zich liet behandelen. Ook is niet bekend welke complicaties optraden. Het gebrek aan openheid heeft in Washington tot een storm aan verontwaardiging geleid. Onder anderen de Republikeinse senator Tom Cotton (Arkansas) eist opheldering van Austin.

Meer uit Buitenland

Opnieuw sterke naschok in het noorden van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.

3 uur geleden
Twee verdachten aangehouden na dodelijke schietpartij Duitsland

STADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.

3 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanvallen in Oekraïne

DNIPRO (ANP/AFP) - Door een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro zijn zeker vijf doden en 29 gewonden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Ook noemt hij een aanval op Zaporizja, waar een minibus werd geraakt. Daarbij lieten drie mensen het leven en raakten zes personen gewond, onder wie een kind. Verder noemt de Oekraïense leider aanvallen in Nikopol en Soemy.

3 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen Finland om einde kernwapenverbod

MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou zegt maatregelen te nemen tegen Finland nu dat land kernwapens op zijn grondgebied niet langer uitsluit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Moskou overgaat op "politieke en militair-technische maatregelen".

3 uur geleden
Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

BONN (ANP) - De luchtkwaliteit in Europa is vorig jaar opnieuw verbeterd, concludeert de Europese klimaatdienst Copernicus. Sinds 2015 is de uitstoot van zwaveloxiden en stikstofoxiden jaarlijks met zo'n 3 tot 5 procent afgenomen, vooral doordat het wegverkeer en de industrie minder zijn gaan uitstoten. Volgens Copernicus blijkt hieruit dat Europese regelgeving en technologische verbeteringen vruchten afwerpen.

3 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij in Stade in Noord-Duitsland

STADE (ANP/DPA/RTR) - Bij een schietpartij in Stade in het noorden van Duitsland zijn vijf doden gevallen, meldt de politie. Een mannelijke verdachte is aangehouden. Een motief is nog niet bekend.

4 uur geleden
Trump: ontmoeting met Iran vindt dinsdag plaats

WASHINGTON (ANP) - De VS en Iran ontmoeten elkaar dinsdag in de Qatarese hoofdstad Doha, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump heeft Iran om een ontmoeting gevraagd.

4 uur geleden