Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister VS belooft

Minister VS belooft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft excuses aangeboden dat zijn ministerie niet sneller bekend heeft gemaakt dat hij in het ziekenhuis lag. Austin werd maandag opgenomen voor een niet-noodzakelijke ingreep, maar moest vervolgens tot zaterdag in het ziekenhuis blijven omdat complicaties waren opgetreden. Volgens Amerikaanse media lag hij op de intensive care. Het Pentagon maakte pas vrijdag na afloop van de werkdag bekend dat Austin was opgenomen. "Ik erken dat ik beter mijn best had kunnen doen om te zorgen dat het publiek geïnformeerd is", schrijft Austin in een korte verklaring. "Ik beloof beterschap."

Als minister van Defensie vervult Austin (70) een sleutelpositie in de bevelsstructuur van de Amerikaanse krijgsmacht. Na president Joe Biden, die opperbevelhebber is, is hij de tweede man in de hiërarchie. Hij is de schakel tussen de militaire top en de president. Die rol kan worden overgedragen aan een vice-minister, maar het is onduidelijk of dat is gebeurd. Nieuwssite Politico meldde zaterdag dat Biden zelf pas donderdag hoorde dat zijn minister in het ziekenhuis lag, iets wat het Witte Huis niet ontkent.

In zijn verklaring vertelt Austin niet waarvoor hij zich liet behandelen. Ook is niet bekend welke complicaties optraden. Het gebrek aan openheid heeft in Washington tot een storm aan verontwaardiging geleid. Onder anderen de Republikeinse senator Tom Cotton (Arkansas) eist opheldering van Austin.

Meer uit Buitenland

Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

4 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

5 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

8 uur geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

13 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

14 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

15 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

15 uur geleden