Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister VS belooft

Minister VS belooft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft excuses aangeboden dat zijn ministerie niet sneller bekend heeft gemaakt dat hij in het ziekenhuis lag. Austin werd maandag opgenomen voor een niet-noodzakelijke ingreep, maar moest vervolgens tot zaterdag in het ziekenhuis blijven omdat complicaties waren opgetreden. Volgens Amerikaanse media lag hij op de intensive care. Het Pentagon maakte pas vrijdag na afloop van de werkdag bekend dat Austin was opgenomen. "Ik erken dat ik beter mijn best had kunnen doen om te zorgen dat het publiek geïnformeerd is", schrijft Austin in een korte verklaring. "Ik beloof beterschap."

Als minister van Defensie vervult Austin (70) een sleutelpositie in de bevelsstructuur van de Amerikaanse krijgsmacht. Na president Joe Biden, die opperbevelhebber is, is hij de tweede man in de hiërarchie. Hij is de schakel tussen de militaire top en de president. Die rol kan worden overgedragen aan een vice-minister, maar het is onduidelijk of dat is gebeurd. Nieuwssite Politico meldde zaterdag dat Biden zelf pas donderdag hoorde dat zijn minister in het ziekenhuis lag, iets wat het Witte Huis niet ontkent.

In zijn verklaring vertelt Austin niet waarvoor hij zich liet behandelen. Ook is niet bekend welke complicaties optraden. Het gebrek aan openheid heeft in Washington tot een storm aan verontwaardiging geleid. Onder anderen de Republikeinse senator Tom Cotton (Arkansas) eist opheldering van Austin.

Meer uit Buitenland

VS willen burgers met cruiseschepen en vluchten uit Israël halen

JERUZALEM (ANP) - De Verenigde Staten gaan burgers in Israël repatriëren. Ambassadeur Mike Huckabee heeft dat op X gemeld. Volgens hem wordt gewerkt aan de inzet van vliegtuigen en cruiseschepen om Amerikanen uit het land weg te krijgen.

15 minuten geleden
Trump: nog steeds van plan naar NAVO-top te gaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump "is nog altijd van plan" komende week naar de NAVO-top in Den Haag te gaan. Dat vertelde hij woensdag volgens Amerikaanse media aan verslaggevers in het Witte Huis. Trumps komst was al aangekondigd, maar daaraan wordt weer getwijfeld nu de Verenigde Staten zich mogelijk willen mengen in het conflict tussen Israël en Iran.

21 minuten geleden
Europarlement wil straf voor Hongarije om verbod op pride

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie en de EU-lidstaten moeten hard optreden tegen Hongarije, vindt een meerderheid van het Europees Parlement. Het Hongaarse verbod op pride is voor hen onacceptabel. Hongarije moet het stemrecht worden ontnomen en subsidies moeten worden ingehouden. De parlementariërs verwijten de Europese Commissie en de EU-lidstaten veel te laks te zijn.

30 minuten geleden
In bijna heel Iran geen internet meer

TEHERAN (ANP) - In bijna heel Iran ligt het internet eruit, meldt de onafhankelijke internetwaakhond Netblocks. De blackout volgt volgens Netblocks op een reeks eerdere gedeeltelijke verstoringen tijdens het conflict met Israël.

51 minuten geleden
Rutte: voor het eerst halen alle lidstaten oude NAVO-norm

KANANASKIS (ANP) - Alle NAVO-landen halen dit jaar het elf jaar geleden afgesproken defensiebudget, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Met Portugal en Canada als hekkensluiters hebben nu alle 32 lidstaten toegezegd nog dit jaar 2 procent van hun economie in defensie te steken.

51 minuten geleden
Trump wil nog niet zeggen of Verenigde Staten Iran gaan aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump wil nog niet zeggen of de Verenigde Staten Israël zullen helpen bij de aanvallen op Iran. "Misschien doe ik het, misschien ook niet", zei de Amerikaanse president tegen verslaggevers bij het Witte Huis. "Er is een groot verschil tussen nu en een week geleden."

2 uur geleden
Deel Europarlement wil sancties tegen Israël wegens genocide Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie concrete acties tegen Israël moet ondernemen. Het land moet worden gestraft voor het plegen van genocide in Gaza, zeiden Europarlementariërs van de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew, de Groenen en de radicaal-linkse fractie woensdag in een debat in het Europees Parlement. Er moeten sancties komen, alle wapenleveranties aan Israël moeten worden stopgezet en het Associatieverdrag van de EU en Israël moet worden opgeschort.

2 uur geleden