Minister VS belooft
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft excuses aangeboden dat zijn ministerie niet sneller bekend heeft gemaakt dat hij in het ziekenhuis lag. Austin werd maandag opgenomen voor een niet-noodzakelijke ingreep, maar moest vervolgens tot zaterdag in het ziekenhuis blijven omdat complicaties waren opgetreden. Volgens Amerikaanse media lag hij op de intensive care. Het Pentagon maakte pas vrijdag na afloop van de werkdag bekend dat Austin was opgenomen. "Ik erken dat ik beter mijn best had kunnen doen om te zorgen dat het publiek geïnformeerd is", schrijft Austin in een korte verklaring. "Ik beloof beterschap."
Als minister van Defensie vervult Austin (70) een sleutelpositie in de bevelsstructuur van de Amerikaanse krijgsmacht. Na president Joe Biden, die opperbevelhebber is, is hij de tweede man in de hiërarchie. Hij is de schakel tussen de militaire top en de president. Die rol kan worden overgedragen aan een vice-minister, maar het is onduidelijk of dat is gebeurd. Nieuwssite Politico meldde zaterdag dat Biden zelf pas donderdag hoorde dat zijn minister in het ziekenhuis lag, iets wat het Witte Huis niet ontkent.
In zijn verklaring vertelt Austin niet waarvoor hij zich liet behandelen. Ook is niet bekend welke complicaties optraden. Het gebrek aan openheid heeft in Washington tot een storm aan verontwaardiging geleid. Onder anderen de Republikeinse senator Tom Cotton (Arkansas) eist opheldering van Austin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
9 uur geleden