Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister vindt het te vroeg voor vrouwenquotum in besturen

Minister vindt het te vroeg voor vrouwenquotum in besturen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap vindt het te vroeg om te zeggen of het vrouwenquotum voor het Nederlandse bedrijfsleven ook moet worden uitgebreid naar de raden van bestuur. Hij wil eerst kijken of de huidige wet het gewenste effect heeft op een gelijkere man-vrouwverhouding in de top van grote bedrijven. Nu is het zogeheten ingroeiquotum er alleen nog voor de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven in Nederland.

Onderdeel van de in 2022 ingevoerde Wet ingroeiquotum en streefcijfers is dat minstens een derde van de commissarissen van beursgenoteerde bedrijven vrouw is. Andere grote organisaties moeten streefcijfers formuleren voor de man-vrouwverhouding in de top. Uit maandag gepubliceerde data van de Sociaal-Economische Raad (SER) blijkt dat het quotum voor raden van commissarissen (rvc's) effect heeft, want het aandeel vrouwen stijgt onder commissarissen een stuk harder dan onder bestuursleden. De rvc heeft een toezichthoudende functie, terwijl een raad van bestuur bezig is met het dagelijks besturen van een onderneming.

Dijkgraaf zei tijdens de presentatie van de nieuwe diversiteitstool van de SER dat later gekeken moet worden of nog een extra impuls nodig is om de diversiteit binnen de top van het bedrijfsleven te verbeteren. Nu is diversiteit binnen een organisatie in elk geval onderwerp van gesprek, omdat grote bedrijven verplicht zijn om over diversiteit in de top te publiceren. Met de nieuwe tool van de SER kan iedereen de man-vrouwverhouding in het bestuur, rvc en de subtop van meer dan 2000 grote bedrijven zien.

In 2027 wordt de wet geëvalueerd, meldt SER-voorzitter Kim Putters.

Meer uit Financieel

Mist zorgt voor hinder op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.

22 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappij IndiGo door het stof voor chaos in India

MUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.

1 uur geleden
Philips toont herstel op afwachtend Damrak na forse koersdaling

AMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.

1 uur geleden
TikTok gaat zich houden aan socialemediaverbod jongeren Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.

2 uur geleden
Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

2 uur geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

4 uur geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

4 uur geleden