Minister vindt het te vroeg voor vrouwenquotum in besturen
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap vindt het te vroeg om te zeggen of het vrouwenquotum voor het Nederlandse bedrijfsleven ook moet worden uitgebreid naar de raden van bestuur. Hij wil eerst kijken of de huidige wet het gewenste effect heeft op een gelijkere man-vrouwverhouding in de top van grote bedrijven. Nu is het zogeheten ingroeiquotum er alleen nog voor de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven in Nederland.
Onderdeel van de in 2022 ingevoerde Wet ingroeiquotum en streefcijfers is dat minstens een derde van de commissarissen van beursgenoteerde bedrijven vrouw is. Andere grote organisaties moeten streefcijfers formuleren voor de man-vrouwverhouding in de top. Uit maandag gepubliceerde data van de Sociaal-Economische Raad (SER) blijkt dat het quotum voor raden van commissarissen (rvc's) effect heeft, want het aandeel vrouwen stijgt onder commissarissen een stuk harder dan onder bestuursleden. De rvc heeft een toezichthoudende functie, terwijl een raad van bestuur bezig is met het dagelijks besturen van een onderneming.
Dijkgraaf zei tijdens de presentatie van de nieuwe diversiteitstool van de SER dat later gekeken moet worden of nog een extra impuls nodig is om de diversiteit binnen de top van het bedrijfsleven te verbeteren. Nu is diversiteit binnen een organisatie in elk geval onderwerp van gesprek, omdat grote bedrijven verplicht zijn om over diversiteit in de top te publiceren. Met de nieuwe tool van de SER kan iedereen de man-vrouwverhouding in het bestuur, rvc en de subtop van meer dan 2000 grote bedrijven zien.
In 2027 wordt de wet geëvalueerd, meldt SER-voorzitter Kim Putters.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.
2 uur geleden