Minister vindt het te vroeg voor vrouwenquotum in besturen
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap vindt het te vroeg om te zeggen of het vrouwenquotum voor het Nederlandse bedrijfsleven ook moet worden uitgebreid naar de raden van bestuur. Hij wil eerst kijken of de huidige wet het gewenste effect heeft op een gelijkere man-vrouwverhouding in de top van grote bedrijven. Nu is het zogeheten ingroeiquotum er alleen nog voor de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven in Nederland.
Onderdeel van de in 2022 ingevoerde Wet ingroeiquotum en streefcijfers is dat minstens een derde van de commissarissen van beursgenoteerde bedrijven vrouw is. Andere grote organisaties moeten streefcijfers formuleren voor de man-vrouwverhouding in de top. Uit maandag gepubliceerde data van de Sociaal-Economische Raad (SER) blijkt dat het quotum voor raden van commissarissen (rvc's) effect heeft, want het aandeel vrouwen stijgt onder commissarissen een stuk harder dan onder bestuursleden. De rvc heeft een toezichthoudende functie, terwijl een raad van bestuur bezig is met het dagelijks besturen van een onderneming.
Dijkgraaf zei tijdens de presentatie van de nieuwe diversiteitstool van de SER dat later gekeken moet worden of nog een extra impuls nodig is om de diversiteit binnen de top van het bedrijfsleven te verbeteren. Nu is diversiteit binnen een organisatie in elk geval onderwerp van gesprek, omdat grote bedrijven verplicht zijn om over diversiteit in de top te publiceren. Met de nieuwe tool van de SER kan iedereen de man-vrouwverhouding in het bestuur, rvc en de subtop van meer dan 2000 grote bedrijven zien.
In 2027 wordt de wet geëvalueerd, meldt SER-voorzitter Kim Putters.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden