Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister vindt 'dreigement' medicijnengroothandel onaanvaardbaar

Minister vindt 'dreigement' medicijnengroothandel onaanvaardbaar

DEN HAAG (ANP) - Het is onacceptabel dat medicijnengroothandel Brocacef dreigt met het inkrimpen van de medicijnenvoorraad, vindt minister Martin van Rijn (Medische Zorg). De topman van dat bedrijf zei in het Financieele Dagblad dit te willen doen als de prijzen dit jaar worden verlaagd. De schaarste die het bedrijf daarmee creëert zou de prijzen weer moeten opstuwen, waarmee Brocacef de financiële klap opvangt.

Dit "dreigement", zoals Van Rijn het noemt, is voor hem genoeg reden om de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) extra scherp naar het bedrijf te laten kijken, verklaarde hij tijdens een zorgdebat. "Het lijkt mij onaanvaardbaar dat er moedwillig tekorten worden gecreëerd ten koste van de patiënt", zei de minister. "Dat kan gewoon niet."

Een deel van de Tweede Kamer heeft geen goed woord over voor Brocacef. Verschillende Kamerleden zeggen dat de groothandel winst wil maken over de ruggen van patiënten. "Dit is een grof schandaal", vindt Lilianne Ploumen (PvdA).

Prijsverlaging

Van Rijn wil eind dit jaar de prijzen op medicijnen verlagen, om zo de zorg betaalbaar te houden. Dit gebeurt volgens hem "op een verantwoorde manier", omdat de medicijnenmarkt inmiddels weer stabieler is na roerige maanden tijdens de coronacrisis.

De prijs per medicijn daalt maximaal 10 procent. Hiermee wil de minister 125 miljoen euro besparen in zes maanden tijd.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

14 uur geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 dag geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

1 dag geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

2 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

4 dagen geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

4 dagen geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

5 dagen geleden