Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister verwelkomt hardere lijn Brussel tegen begrotingszondaars

Minister verwelkomt hardere lijn Brussel tegen begrotingszondaars

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet vindt het goed dat de Europese Commissie wil optreden tegen zeven lidstaten die een loopje nemen met de Europese begrotingsregels. "Wij verwelkomen dat", zegt minister Steven van Weyenberg (Financiën) in een debat in de Tweede Kamer. "We moeten weer terug naar het ordentelijk handhaven van de begrotingsspelregels."

De Europese Commissie was de afgelopen jaren coulant voor lidstaten die zich niet aan de financiële kaders hielden. Eerst waren de economische gevolgen van de coronapandemie reden coulant te zijn, daarna werd in de Russische inval in Oekraïne en de daarop torenhoog oplopende inflatie een nieuwe aanleiding gevonden. Maar die tijd is nu voorbij, waarschuwt Brussel.

Onder de landen die een berisping krijgen, zijn ook economisch zwaargewichten Frankrijk en Italië. En zo hoort het ook, vindt Van Weyenberg. Landen die hun begrotingstekort en staatsschuld structureel niet binnen de normen weten te houden, moeten worden aangepakt, "of je nu een grote of een kleine lidstaat bent".

Zorgen over Frankrijk

De situatie in Frankrijk baart de meeste zorgen, vindt ook Van Weyenberg. Zowel het begrotingstekort als de staatsschuld zit al ver boven de Europese norm. Daar komt bij dat de politieke situatie uiterst onzeker is, nu president Emmanuel Macron in antwoord op de zege van populistisch-rechts bij de Europese verkiezingen direct vervroegde parlementsverkiezingen heeft uitgeschreven.

"Ik heb de turbulentie ook gezien", zegt Van Weyenberg. Hij merkt op dat de Fransen daar ook direct de rekening voor betalen via oplopende rentes op de kapitaalmarkten. "Gratis lunches bestaan niet", aldus de minister. De stabiliteit van Frankrijk, na Duitsland het grootste euroland, is van groot belang voor Nederland en de eurozone als geheel, benadrukt hij.

Meer uit Financieel

Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

2 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

3 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

4 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

6 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

8 uur geleden
Wall Street verder omlaag na zwaarste verliezen in maand tijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.

9 uur geleden