Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister verwacht minder sterke groei economie Australië

Minister verwacht minder sterke groei economie Australië

SYDNEY (ANP/RTR) - De economie van Australië zal minder sterk groeien dan eerder gedacht, door de wereldwijde economische afzwakking, hoge inflatie en stijgende rentes. Dat verwacht de Australische minister van Financiën Jim Chalmers. Hij zal donderdag zijn nieuwe voorspellingen presenteren aan het Australische parlement.

De minister rekent nu voor het fiscale jaar dat eind juni werd afgesloten op een groei met 3,75 procent. Eerder werd een plus van 4,25 procent verwacht. De voorspellingen voor de komende twee jaar werden met een half procentpunt verlaagd naar respectievelijk 3 en 2 procent.

Chalmers behoort tot de Labor-partij die in mei de parlementsverkiezingen won. Hij zegt dat Australië met aanzienlijke economische uitdagingen kampt, waaronder de inflatie die naar het hoogste niveau in 21 jaar is gestegen en mogelijk nog verder zal toenemen.

De Australische centrale bank heeft al meermaals de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Naar verwachting zal de bank volgende week de rente opnieuw verhogen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na ontslag Fed-bestuurder door Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen geëindigd na een terughoudend begin van de handelssessie. Beleggers verwerkten het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door Donald Trump. De Amerikaanse president beschuldigt haar van hypotheekfraude. De stap wordt gezien als een aanval op de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.

2 uur geleden
Trump klaar voor strijd met Fed-bestuurder Cook over ontslag

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is er klaar voor om de juridische strijd aan te gaan met Fed-bestuurder Lisa Cook over haar ontslag. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een vergadering in het Witte Huis. De Amerikaanse president heeft naar eigen zeggen "zeer goede mensen" op het oog om haar functie over te nemen.

4 uur geleden
KLM wil op 28 september vluchten naar Tel Aviv hervatten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM is voornemens om vanaf 28 september weer naar de Israëlische stad Tel Aviv te vliegen. Tegelijkertijd blijft de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nauwgezet volgen. "De veiligheid van onze passagiers en medewerkers heeft altijd de hoogste prioriteit", laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Apple kondigt evenement aan, waarschijnlijk in teken iPhone 17

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.

5 uur geleden
Advocaat Fed-bestuurder Cook wil rechtszaak aanspannen om ontslag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.

7 uur geleden
Damrak sluit lager na ontslag Fed-bestuurder door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.

7 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS daalt door zorgen over banen en inkomens

NEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.

8 uur geleden