Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister verwacht dat tekort aan tbs-plekken blijft of verergert

Minister verwacht dat tekort aan tbs-plekken blijft of verergert

DEN HAAG (ANP) - De kans is groot dat de krapte in tbs-klinieken de komende jaren blijft of zelfs verder groeit. Dat schrijft demissionair minister van Rechtsbescherming Franc Weerwind vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. "De druk op de sector is ongekend hoog."

Een rechter kan een terbeschikkingstelling opleggen als een dader na een misdrijf moet worden behandeld voor een psychische of ziekelijke stoornis. Dat gebeurt in een gesloten inrichting.

Afgelopen najaar hadden tbs-klinieken 1637 plekken beschikbaar. Dat zijn er 242 meer dan vijf jaar eerder, maar toch wachtten in december nog zo'n 150 tbs-patiƫnten in de gevangenis op een behandeling. In minder zwaar beveiligde varianten van forensische zorg wordt het juist minder druk.

Rechters leggen vaker tbs of andere forensische zorg op, terwijl zorginstellingen moeite hebben personeel te vinden, staat in een onderzoek dat de minister ook heeft gepubliceerd. Weerwind: "In het ergste geval neemt het aantal personen dat in detentie op de start van een tbs-behandeling wacht toe, net als de gemiddelde wachttijd hiervoor."

Meer uit Binnenland

Rotterdamse wethouder gaf mogelijk opdracht tot brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (DENK) heeft mogelijk zelf de opdracht gegeven om brand te stichten in zijn woning in Rotterdam-Lombardijen. De Rijksrecherche onderzoekt die lezing, die vrijdag naar voren kwam tijdens een rechtszitting tegen de 37-jarige Rotterdammer die wordt verdacht van de brandstichting in juli vorig jaar.

55 minuten geleden
Organisaties passen hardloopwedstrijden aan om warm weer

ROOSENDAAL (ANP) - Organisaties in verschillende gemeenten in Nederland hebben de geplande hardloopwedstrijden voor dit weekend aangepast zodat ze kunnen doorgaan met het warme weer. In Roosendaal zijn de routes korter en is het wedstrijdelement eruit gehaald. Daardoor worden tijden niet vastgelegd en zijn er geen huldigingen van de winnaars. In Oss is de marathon een halve marathon geworden.

1 uur geleden
Van Hijum werkt aan verbod uitzendkrachten in vleessector

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC) bereidt een verbod voor op uitzendkrachten in de vleessector. Vanwege de stelselmatige misstanden daar wil Van Hijum dat werknemers in vaste dienst gaan. Het verbod kan op z'n vroegst over een jaar ingaan. Daarom laat Van Hijum de definitieve keuze aan een volgend kabinet.

1 uur geleden
Quincy Promes wordt uitgeleverd aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wordt door Dubai uitgeleverd aan Nederland. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf. Ze zegt dat hij nog niet op Nederlands grondgebied is, maar het OM verwacht hem snel.

1 uur geleden
Verdachte aangehouden voor burgercontroles aan grens bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Een 54-jarige man uit de gemeente Emmen is vrijdag aangehouden omdat hij als burger grenscontroles uitvoerde. De man wordt verdacht van zogeheten ambtsdwang, omdat hij met de controles de overheid probeerde te bewegen grenscontroles uit te voeren. De autoriteiten noemen dat eigenrichting, wat verboden is.

1 uur geleden
Nederlandse deelnemers protestactie Egypte geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Zo'n vijftien Nederlandse deelnemers aan de actie Global March to Gaza zijn vrijdagochtend aangekomen op Schiphol. De groep werd ontvangen door enkele tientallen medestanders.

1 uur geleden
Verdachte moorden IJsselmonde ook aangeklaagd voor steekincident

ROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (24), die wordt verdacht van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, wordt door het Openbaar Ministerie ook aangeklaagd voor een poging tot doodslag een half jaar eerder. Hij zou op 12 juni 2024 in Rotterdam hebben geprobeerd iemand van het leven te beroven door het slachtoffer met een mes in de rug, schouder of gezicht te steken. De nieuwe beschuldiging wordt toegevoegd aan zijn strafzaak, zegt zijn advocaat Marco Bos.

2 uur geleden