Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister verruimt asielbeleid voor dienstplichtige Eritreeërs

Minister verruimt asielbeleid voor dienstplichtige Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.

Tussen de risico's die militaire en civiele dienstplichtigen lopen, zit volgens de CDA-bewindsman "geen harde scheidslijn" meer. Ambtenaren van Buitenlandse Zaken beschreven onlangs dat zij te maken hebben met zaken als dwangarbeid, vernederingen, seksueel geweld en marteling.

Eritreeërs die bij het regime bekendstaan als deserteurs of ontduikers van de dienstplicht - dat is een andere groep dan de mensen die nog opgeroepen kunnen worden - riskeren marteling en lange gevangenschap. Daarom is ook het asielbeleid voor deze groep verruimd.

Vorig jaar deden ruim 3000 Eritreeërs hun eerste asielaanvraag in Nederland.

Meer uit Politiek

Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

1 dag geleden
Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

2 dagen geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

2 dagen geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

2 dagen geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

3 dagen geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

3 dagen geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

3 dagen geleden