Minister: verdachte aanslag Maagdenburg mogelijk geestesziek
BERLIJN (ANP/AFP) - Er zijn aanwijzingen dat de Saoedische verdachte van de aanslag op een kerstmarkt in Maagdenburg op 20 december geestesziek is. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser tegen verslaggevers. Volgens de minister is er nog geen motief vastgesteld, maar "er zijn opvallende tekenen van een psychische stoornis".
Faeser sprak nadat zij vragen had beantwoord in een besloten parlementaire commissie die onderzoek deed naar de achtergronden en toedracht van de aanslag op 20 december, waarbij vijf mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen gewond raakten. De verdachte reed met een auto op de menigte in.
De minister vertelde verder dat de verdachte de afgelopen jaren "tienduizenden tweets" had verstuurd die nog niet zijn onderzocht. "Dat verklaart waarom nog niet alles duidelijk is, wie op de hoogte was van welke aanwijzingen en wat er wanneer werd doorgegeven. Dat moet zorgvuldig worden opgehelderd."
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
12 minuten geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
1 uur geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geleden