Minister: verdachte aanslag Maagdenburg mogelijk geestesziek
BERLIJN (ANP/AFP) - Er zijn aanwijzingen dat de Saoedische verdachte van de aanslag op een kerstmarkt in Maagdenburg op 20 december geestesziek is. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser tegen verslaggevers. Volgens de minister is er nog geen motief vastgesteld, maar "er zijn opvallende tekenen van een psychische stoornis".
Faeser sprak nadat zij vragen had beantwoord in een besloten parlementaire commissie die onderzoek deed naar de achtergronden en toedracht van de aanslag op 20 december, waarbij vijf mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen gewond raakten. De verdachte reed met een auto op de menigte in.
De minister vertelde verder dat de verdachte de afgelopen jaren "tienduizenden tweets" had verstuurd die nog niet zijn onderzocht. "Dat verklaart waarom nog niet alles duidelijk is, wie op de hoogte was van welke aanwijzingen en wat er wanneer werd doorgegeven. Dat moet zorgvuldig worden opgehelderd."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
2 minuten geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
3 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
12 uur geleden