Minister: verdachte aanslag Maagdenburg mogelijk geestesziek
BERLIJN (ANP/AFP) - Er zijn aanwijzingen dat de Saoedische verdachte van de aanslag op een kerstmarkt in Maagdenburg op 20 december geestesziek is. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser tegen verslaggevers. Volgens de minister is er nog geen motief vastgesteld, maar "er zijn opvallende tekenen van een psychische stoornis".
Faeser sprak nadat zij vragen had beantwoord in een besloten parlementaire commissie die onderzoek deed naar de achtergronden en toedracht van de aanslag op 20 december, waarbij vijf mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen gewond raakten. De verdachte reed met een auto op de menigte in.
De minister vertelde verder dat de verdachte de afgelopen jaren "tienduizenden tweets" had verstuurd die nog niet zijn onderzocht. "Dat verklaart waarom nog niet alles duidelijk is, wie op de hoogte was van welke aanwijzingen en wat er wanneer werd doorgegeven. Dat moet zorgvuldig worden opgehelderd."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
52 minuten geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
7 uur geleden