Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Veldkamp wil 'binnenkort' naar Syrië reizen

Minister Veldkamp wil 'binnenkort' naar Syrië reizen

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) wil "binnenkort" een bezoek brengen aan Syrië, zei hij in een debat in de Tweede Kamer over het Midden-Oosten. Het is meer dan dertien jaar geleden dat een Nederlandse bewindsman het Arabische land aandeed.

Nederland sloot zijn ambassade in Damascus in 2012. Toen was de burgeroorlog in het land al een jaar bezig. Pas begin december werd dictator Bashar al-Assad door de streng islamitische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) verdreven.

Begin deze maand bracht de Nederlandse speciale gezant Gijs Gerlag een bezoek aan Damascus voor overleg met de nieuwe machthebbers. Het kabinet dringt bij HTS aan op een inclusieve regering waarbij ook plaats is voor minderheden. De veiligheidssituatie is volgens de speciaal gezant nog steeds heel instabiel. Verscheidene gewapende groepen zoals de jihadistische IS zijn nog actief in het land.

Opheffen sancties

"Er lijkt geen sprake van grote repressie", zei de minister. De houding tegenover vrouwen en minderheden is volgens hem een "lakmoesproef" voor het nieuwe regime.

Veldkamp zal in de EU pleiten voor het voorwaardelijk opheffen van sectorale sancties tegen Syrië. Zaken als wapens en gevoelige technologie zullen uitgezonderd blijven. Ook sancties tegen personen en organisaties blijven van kracht, aldus de bewindsman. Hij wil de mogelijkheid behouden om snel weer sancties in te kunnen stellen als HTS zijn beloftes niet nakomt.

Meer uit Politiek

Sterk verwacht 'complexe opgave' om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.

2 uur geleden
Berendsen: Nederland was naïef over groeiende Chinese invloed

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."

4 uur geleden
De Bat krijgt taak om ruimte te maken op volgelopen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."

5 uur geleden
Indiase premier kondigt snel partnerschap met Nederland aan

NEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden
Yeşilgöz hoopt op meer waardering voor militairen

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.

6 uur geleden
Eerenberg wordt D66-staatssecretaris van Financiën

DEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.

7 uur geleden
Erkens snapt scepsis agrarische sector over zijn aantreden

DEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.

8 uur geleden