Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Veldkamp sluit zeven diplomatieke posten, later nog vier

Minister Veldkamp sluit zeven diplomatieke posten, later nog vier

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil zeven posten sluiten, schrijft minister Caspar Veldkamp (NSC) donderdag aan de Tweede Kamer. Het gaat om de ambassades in Burundi, Cuba, Zuid-Soedan, Libië en Myanmar. Verder gaan de consulaten-generaal in Antwerpen en Rio de Janeiro dicht.

Hiermee haalt Veldkamp nog niet genoeg geld binnen om aan de bezuinigingen op de posten van 70 miljoen euro te voldoen. "Om de taakstelling verder in te vullen zal het noodzakelijk zijn de komende periode nog vier posten te sluiten." Wanneer hij een besluit hierover neemt, staat niet in de brief. Hij sluit niet uit ook weer ambassades te moeten openen zoals in Syrië.

Het sluiten van een post is een zware beslissing, aldus de minister. Het heeft gevolgen voor de relatie met het betreffende land. Het is nog niet bekend wanneer de posten sluiten. "In de afweging is een combinatie van belangen, handelingsperspectief en kosten gewogen". Zo zijn de kosten om de ambassades in Libië en Zuid-Soedan open te houden erg hoog. Ook zijn de Nederlandse belangen beperkt.

Financiële crisis 2008

Na de financiële crisis in 2008 werd een aantal ambassades gesloten of verkleind. De sluiting van vijf consulaten-generaal, waaronder die in Antwerpen, ging op verzoek van de Tweede Kamer in 2014 niet door. Vooral rond en in de EU zijn er het afgelopen decennium meer posten gekomen of zijn ze uitgebreid.

Oorspronkelijk moest de bewindsman 22 procent bezuinigen op de posten; dat zou sluiting van 34 posten volgens een berekening van het departement hebben betekend. Dat percentage werd vorig jaar september teruggebracht naar 10 procent. Veldkamp moet nog wel 22 procent bezuinigen op zijn departement in Den Haag.

Meer uit Politiek

Minister verwijst naar OM voor mogelijke stappen na concert Vylan

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".

13 uur geleden
Timmermans hoopt op begrotingsakkoord snel na de verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.

13 uur geleden
Halsema wijst op grenzen artistieke vrijheid na optreden Vylan

AMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.

15 uur geleden
SP-leider Dijk pleit op congres voor coalitie met GL-PvdA en CDA

UTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.

1 dag geleden
Moes: 'spannend besluit' van AVROTROS over Songfestival en Israël

DEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."

2 dagen geleden
Rummenie: wens landbouwplannen te pauzeren is verkiezingsretoriek

DEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."

2 dagen geleden
Heinen: lekken van plannen niet goed, vertelt niet hele verhaal

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.

2 dagen geleden