Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Van Weel: vuurwerkverbod lost niet alles op

Minister Van Weel: vuurwerkverbod lost niet alles op

ROOSENDAAL (ANP) - Een eventueel vuurwerkverbod is geen oplossing voor mensen die misbruik maken van vuurwerk, zegt justitieminister David van Weel. "Ik heb niet de illusie dat we met een direct verbod het hele probleem van geweld tegen hulpverleners hebben afgedaan", aldus de bewindsman tijdens een werkbezoek aan hulpverleners in Roosendaal. Zij zien weer een onrustige nacht tegemoet tijdens de jaarwisseling.

Een landelijk verbod, zoals veel burgemeesters willen, is ook niet nodig om geweld tegen hulpverleners tegen te gaan, vindt Van Weel. "Zolang iedereen zich aan de wet houdt en binnen de regels zoals die er nu zijn vuurwerk afsteekt, dan zou dit hele probleem niet bestaan." De bewindsman wijst er verder op dat vuurwerk in negentien gemeenten verboden is.

Er worden stevige winden voorspeld, wat mogelijk tot gevaar kan leiden bij het afsteken van vuurwerk. "Houd daar rekening mee", zegt de minister. "Als het niet veilig voelt, doe het niet." Van Weel benadrukt dat veel soorten vuurwerk al zijn verboden. "Ik hoop dat we echt af zijn van de zware explosieven. Die cobra's wil ik gewoon niet meer zien."

De hulpverleners die Van Weel op oudejaarsdag sprak, "zijn er klaar voor". Toch zal hij ook niet helemaal zonder spanning thuis zitten. "Ik hoop dat het rustig blijft. Je weet dat er altijd iets gebeurt met oud en nieuw. Dus ik laat me op de hoogte houden en ik hoop op het beste."

Meer uit Politiek

Kabinet overweegt verbod op AI-tools die naaktbeelden genereren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.

3 uur geleden
SGP noemt minderheidskabinet kwetsbaar, maar 'het kan werken'

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.

3 uur geleden
Jetten voelt 'alle aanknopingspunten' om meerderheden te vinden

DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.

16 uur geleden
Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

1 dag geleden
Van Weel: missie bij Groenland kan rust brengen in relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".

1 dag geleden
Vertrouwen Kamer moet ook na formatie nog groeien, denkt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.

1 dag geleden
Van Weel ziet weinig mogelijkheden om betogers Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.

1 dag geleden