Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister van Staat Jos van Kemenade (PvdA) overleden

Minister van Staat Jos van Kemenade (PvdA) overleden

HEILO (ANP) - Minister van Staat en PvdA'er Jos van Kemenade is woensdag overleden. Dat heeft zijn zoon bekendgemaakt. Van Kemenade was 82 jaar oud. Hij overleed na een kort ziekbed in zijn woonplaats Heiloo (Noord-Holland).

Van Kemenade was van 1973 tot 1977 minister van Onderwijs en Wetenschappen in het kabinet-Den Uyl. Die functie vervulde hij opnieuw in 1981 en 1982, ditmaal in het kabinet-Van Agt II. In de tussentijd was hij Tweede Kamerlid en fractiesecretaris.

Van Kemenade was daarna nog burgemeester van Eindhoven (1988 - 1992) en commissaris van de Koningin in Noord-Holland (1992 - 2002). Dat laatste jaar werd hij benoemd tot Minister van Staat. Dat is een eretitel voor het leven en wordt in uitzonderlijke gevallen verleend aan mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt op bestuurlijk gebied.

Meer uit Politiek

Ook Putters erg kritisch op bezuinigingen pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Ook Kim Putters is erg kritisch op de bezuinigingen op pandemische paraatheid, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Meerdere mensen die werden verhoord, zowel experts als politici, gingen de oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau voor in zijn kritiek.

1 uur geleden
Putters: kabinet had beter kunnen communiceren over avondklok

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet had beter kunnen communiceren over de invoering van de avondklok, zei oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) Kim Putters tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij had graag gezien dat het kabinet duidelijk had gemaakt voor wat voor dilemma's het stond bij het nemen van moeilijke beslissingen.

1 uur geleden
Zorgen in Kamer over toezicht op AIVD en MIVD in nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer zijn zorgen over het toezicht op de AIVD en MIVD in een nieuw wetsvoorstel van het kabinet dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft. Het toezicht verkleint, zei Barbara Kathmann (PRO) tijdens een debat donderdag met de bewindslieden van Defensie en Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Putters: had snel door dat corona een crisis op veel vlakken was

DEN HAAG (ANP) - Voormalig directeur van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) Kim Putters had snel door dat de coronapandemie een crisis "op heel veel vlakken" zou gaan worden. Dat heeft hij ook zo snel mogelijk tegen het kabinet gezegd in een overleg in het Catshuis, zei Putters tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

3 uur geleden
Kabinet maakt ondanks Kamermeerderheid begroting niet al openbaar

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat niet in op het verzoek van een meerderheid van de Tweede Kamer om een deel van de begroting voor volgend jaar al openbaar te maken. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Een groot deel van de plannen lekte een dag eerder al uit.

19 uur geleden
Beledigende appjes sturen was uitlaatklep voor Grapperhaus

DEN HAAG (ANP) - Beledigende appjes die oud-justitieminister Ferd Grapperhaus stuurde over medebewindspersonen en burgemeesters werkten voor hem als uitlaatklep. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat zijn appberichten niet afleidden van de inhoud. Hij uitte zich onder meer laatdunkend over onderwijsminister Arie Slob en burgemeester Hubert Bruls (Nijmegen), die het Veiligheidsberaad leidde.

19 uur geleden
Grapperhaus zag zichzelf als juridisch geweten van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus vond zichzelf het juridisch geweten van het kabinet tijdens de coronapandemie. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat hij daarom snel begon te praten over betere juridische borging van de coronamaatregelen.

22 uur geleden