Minister Van der Wal wil advies van RDA over samenleven met wolf
DEN HAAG (ANP) - Minister Christianne van der Wal van Natuur wil een advies van de Raad voor Dierenaangelegenheden (RDA) over het samenleven van mensen en wolven in Nederland. De raad moet daarvoor een brede maatschappelijke dialoog organiseren en verkennen hoe de verschillende standpunten over de wolf liggen. De dialoog is volgens Van der Wal nodig om verdere verharding van het debat te voorkomen.
Dat schrijft de bewindsvrouw in een brief aan Gedeputeerde Staten (GS) van Gelderland. GS vroegen de minister in november of het beschermingsniveau van het roofdier aangepast kon worden zodat het mogelijk is een probleemwolf te verjagen of desnoods te doden. Dat gebeurde nadat op De Hoge Veluwe een of meer jonge wolven te dicht bij mensen kwamen. De provincie wilde optreden met een paintballgeweer, maar dat is door de rechter verboden omdat de wolf internationaal op allerlei manieren beschermd is. Overijssel, Drenthe en Friesland hebben deze week ook aan Van der Wal gevraagd om aanpassing van beschermingsregels voor wolven.
Van der Wal schrijft dat ze de zorgen over de wolf begrijpt. "Maar ik heb een verantwoordelijkheid voor de natuur in Nederland en ik wil helpen om de verrijking van onze natuur, die de wolf is, te behouden. Ik vind het niet verstandig vooruit te lopen op de dialoog en het advies van de RDA", laat ze Gelderland weten.
Van der Wal vindt dat in Nederland samenleven met de wolf mogelijk is. "We moeten manieren vinden om samen te leven met de wolf in een klein land, waardoor wolf, mens en dieren die gehouden worden dicht op elkaar leven." In het gevraagde advies van de RDA moeten onder meer angstgevoelens voor de wolf en bescherming van vee tegen de wolf aan de orde komen. Als uit het advies blijkt dat een heroverweging van de beschermde status van wolven gerechtvaardigd is, gaat de minister onderzoeken of en hoe dat kan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
11 uur geleden