Minister Van Ark neemt zes weken rust wegens nekproblemen
DEN HAAG (ANP) - Minister Tamara van Ark (Medische Zorg en Sport) neemt zes weken verplicht rust op doktersadvies, zo meldt ze op Twitter. "De afgelopen tijd heb ik veel last van nekproblemen gehad", aldus de demissionaire bewindsvrouw. Minister Hugo de Jonge en staatssecretaris Paul Blokhuis nemen haar taken de komende weken over.
"Ik hoop in september genoeg hersteld te zijn om weer aan het werk te kunnen", schrijft Van Ark (VVD) op Twitter. Vanaf half augustus komt het kabinet weer bijeen. Van Ark is ook lid van het 'kernteam' dat over de coronamaatregelen gaat. Van Arks verantwoordelijkheden die met corona te maken hebben, neemt De Jonge over. De rest van haar takenpakket wordt overgenomen door Blokhuis.
Van Ark begon de vorige regeerperiode als staatssecretaris van Sociale Zaken, maar ze nam de positie van Bruno Bruins over, die aan het begin van de coronacrisis onwel werd in de Tweede Kamer. Bruins werd eerst tijdelijk opgevolgd door PvdA'er Martin van Rijn.
Persoonwisselingen
De afgelopen tijd zijn veel personeelswisselingen aangekondigd door het demissionaire kabinet, onder meer door het vertrek van voormalig minister Bas van 't Wout. Hij legde zijn taken neer wegens een burn-out. Eerder deze maand maakte het kabinet bekend dat Van 't Wout niet meer terugkeert.
Het vertrek van Van 't Wout, dat volgde op burn-outs van verschillende Kamerleden, heeft de discussie over de werkdruk in de politiek opnieuw aangewakkerd.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland kan het donderdagavond en in de nacht naar vrijdag onweren. Het KNMI waarschuwt voor buien met kans op hagel, windstoten en veel regen in korte tijd. Ook is lokaal wateroverlast mogelijk, aldus het weerinstituut. In het hele land geldt in de loop van donderdagavond of in de nacht naar vrijdag code geel.
3 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - De noodopvanglocatie voor asielzoekers in Uithuizen, onderdeel van de Groningse gemeente Het Hogeland, blijft langer open. De locatie in Noord-Groningen, met plek voor 250 mensen, zou eigenlijk per 1 september sluiten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kan de bewoners vanwege het landelijke tekort aan opvangplekken echter nergens anders onderbrengen.
4 uur geleden