Minister Van Ark neemt zes weken rust wegens nekproblemen
DEN HAAG (ANP) - Minister Tamara van Ark (Medische Zorg en Sport) neemt zes weken verplicht rust op doktersadvies, zo meldt ze op Twitter. "De afgelopen tijd heb ik veel last van nekproblemen gehad", aldus de demissionaire bewindsvrouw. Minister Hugo de Jonge en staatssecretaris Paul Blokhuis nemen haar taken de komende weken over.
"Ik hoop in september genoeg hersteld te zijn om weer aan het werk te kunnen", schrijft Van Ark (VVD) op Twitter. Vanaf half augustus komt het kabinet weer bijeen. Van Ark is ook lid van het 'kernteam' dat over de coronamaatregelen gaat. Van Arks verantwoordelijkheden die met corona te maken hebben, neemt De Jonge over. De rest van haar takenpakket wordt overgenomen door Blokhuis.
Van Ark begon de vorige regeerperiode als staatssecretaris van Sociale Zaken, maar ze nam de positie van Bruno Bruins over, die aan het begin van de coronacrisis onwel werd in de Tweede Kamer. Bruins werd eerst tijdelijk opgevolgd door PvdA'er Martin van Rijn.
Persoonwisselingen
De afgelopen tijd zijn veel personeelswisselingen aangekondigd door het demissionaire kabinet, onder meer door het vertrek van voormalig minister Bas van 't Wout. Hij legde zijn taken neer wegens een burn-out. Eerder deze maand maakte het kabinet bekend dat Van 't Wout niet meer terugkeert.
Het vertrek van Van 't Wout, dat volgde op burn-outs van verschillende Kamerleden, heeft de discussie over de werkdruk in de politiek opnieuw aangewakkerd.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden