Minister Uitermark: vuurwerk op raadsleden onaanvaardbaar
DEN HAAG (ANP) - Minister Judith Uitermark noemt het "schokkend" dat raadsleden in de gemeente Montferland met vuurwerk zijn bekogeld. "Dit is onaanvaardbaar en gaat echt alle perken te buiten", aldus Uitermark die als minister van Binnenlandse Zaken over het bestuur gaat. "Je mag het met elkaar oneens zijn, maar bedreiging, agressie en geweld zijn nooit een oplossing", schrijft ze op X.
Raadsleden kregen vuurwerk naar hun hoofd vlak voor een debat over opvang van asielzoekers in de Gelderse gemeente. Er waren al extra politieagenten ingezet vanwege dreigingen om de raadsvergadering te verstoren. Burgemeester Harry de Vries zegt dat er een politieauto en een auto van boa's zwaar beschadigd zijn geraakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 vindt dat "een aantal goede punten" staat in het formatiestuk van D66 en CDA, maar dat dit "wel naar rechts getrokken" moet worden voordat zijn partij kan aansluiten. Voor zijn gesprek met informateur Sybrand Buma (CDA) laat de partijleider in het midden wat er precies anders aan moet. Desgevraagd herhaalt hij wel dat zijn partij tegen het voorstel van D66 en CDA is om rekeningrijden in te voeren.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar veel op Google gezocht naar informatie over de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Zoekopdrachten die met de verkiezingen te maken hebben, voeren het jaaroverzicht van de zoekmachine aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.
1 dag geleden