Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister trekt geld uit voor meer onderzoek vrouwenaandoeningen

Minister trekt geld uit voor meer onderzoek vrouwenaandoeningen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Pia Dijkstra (Medische Zorg) stelt een "substantieel bedrag" beschikbaar waarmee extra onderzoek kan worden gedaan naar gezondheidsproblemen die alleen vrouwen treffen. Het gaat bijvoorbeeld om endometriose, bekkenbodemproblemen en cyclusstoornissen. Dat heeft de minister vrijdag bekendgemaakt.

Een exact bedrag wil de woordvoerder van het ministerie niet geven, alleen dat het gaat "om een paar miljoen euro voor de komende zes jaar". Het ministerie laat dit mede afhangen van de onderzoeksvoorstellen die worden ingediend bij ZonMw, die met het geld een kennisprogramma kan opzetten.

Dijkstra noemt het "onbegrijpelijk" dat er zo weinig kennis is over vrouwspecifieke aandoeningen "als je bedenkt dat we in ons land ruim 8,8 miljoen vrouwen hebben en dat bijna iedere vrouw te maken krijgt met zo'n aandoening." Zonder extra kennis kunnen deze aandoeningen niet worden behandeld. "Daar mogen we niet langer van wegkijken. Want een probleem van vrouwen, is een probleem van iedereen."

Meer onderzoek

Los van het extra onderzoeksgeld dat het kabinet nu voor onderzoek vrijmaakt, roept de bewindsvrouw zorgverleners op om via de zogeheten beschikbaarheidsbijdrage academische zorg meer onderzoek te doen naar gezondheidsklachten bij vrouwen.

Dijkstra gaat over de vrouwspecifieke aandoeningen ook in gesprek met andere departementen. Volgens haar ligt er een gedeelde verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat vrouwen passende zorg en ondersteuning krijgen.

Meer uit Gezond

Biotechnoloog Galapagos komt terug op voorgenomen splitsing

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.

1 dag geleden
40 procent 12- tot 16-jarige vapers is verslaafd

DEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

2 dagen geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

4 dagen geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

5 dagen geleden
Longartsen zien vaker levensbedreigende effecten van vapen

GRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).

6 dagen geleden
Veel patiënten verkeerd geïnformeerd, artsen starten campagne

DEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.

6 dagen geleden
Gezondheidsminister VS wil nieuwe richtlijnen behandeling mazelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.

1 week geleden