Minister: Tokio heeft het recht Spelen uit te stellen
TOKIO (ANP/RTR) - Tokio heeft het recht om de Olympische Spelen uit te stellen naar eind 2020 vanwege het coronavirus. Dat vertelde de Japanse minister Seiko Hashimoto na vragen in het parlement.
"Het contract stelt dat de Spelen gehouden moeten worden in kalenderjaar 2020. Dat zou geïnterpreteerd kunnen worden als het recht tot uitstellen", zei Hashimoto. De Olympische Spelen staan nu voor 24 juli tot en met 9 augustus op de kalender. Hashimoto: "we doen er alles aan de Spelen door te laten gaan op de geplande data".
Het wijzigen van de data is wel heel kostbaar. Het budget van de Spelen is ruim 11,25 miljard euro.
Recht
Het recht om de Spelen te schrappen ligt bij het IOC, maar vorige week liet voorzitter Thomas Bach nog weten dat hij ondanks de uitbraak van het coronavirus volledig achter het doorgaan van de Spelen staat.
Voorafgaand aan een IOC-bijeenkomst in Lausanne ging Bach nog kort in op het onderwerp. "We zijn allemaal gezond en kijken uit naar de meeting", zei hij bij binnenkomst met een glimlach. "We bereiden ons voor op een succesvolle editie van de Olympische Spelen." Het IOC is in Lausanne bijeen voor een belangrijke bijeenkomst, waar de gevolgen van het coronavirus worden besproken.
In Japan zijn al zo'n duizend mensen besmet met het coronavirus en twaalf mensen om het leven gekomen.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
2 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
2 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
9 uur geleden