Minister: toekomst van vernieuwende school Amsterdam onzeker
DEN HAAG (ANP) - Het is onzeker of een vernieuwende school in Amsterdam-Noord, die in 2018 was opgericht, nog lang open kan blijven. De kwaliteit van het onderwijs op Klein Amsterdam is slecht, er is geen plan om dat te verbeteren en bovendien zit het schoolbestuur in financiële problemen, laat onderwijsminister Mariëlle Paul weten. Ze meldt dat ze nadenkt over maatregelen.
Klein Amsterdam komt voort uit een wedstrijd van de gemeente Amsterdam, waarin mensen hun plan voor een nieuw soort school konden indienen. De initiatiefnemers van deze school zagen voor zich dat kinderen veel naar buiten zouden gaan om zo de wereld om hen heen te ontdekken. Maar de onderwijsinspectie is niet tevreden over de resultaten. Zo krijgen de leerlingen te weinig les in rekenen, taal en burgerschap, staat in een rapport. De prestaties van kinderen worden niet bijgehouden, zodat leraren moeilijk zien of kinderen de stof wel leren, wie meer hulp nodig heeft en wie juist meer prikkels kan gebruiken. De school kan volgens de inspectie ook niet uitleggen wat kleuters leren en hoe ze worden voorbereid op groep 3. Ook is het onrustig in de klassen en heeft de school geen duidelijk beleid tegen pesten.
De school kreeg daarom het oordeel 'zeer zwak'. "Na een oordeel zeer zwak heeft een schoolbestuur twee mogelijkheden; inzetten op herstel of overgaan tot overdracht of sluiting van de school. In de afgelopen maanden lijkt er niet ingezet te zijn op herstel, is overdracht niet aan de orde en blijft de procedure tot sluiting van de school hangen", aldus de minister. Het bestuur van Klein Amsterdam wilde de school sluiten, maar werd teruggefloten door de medezeggenschapsraad en de ouders.
De inspectie heeft de schoolleiding meerdere keren gewaarschuwd, maar dat leverde volgens minister Paul niets op. Daarom heeft de inspectie de aanpak van de school bij de minister neergelegd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
10 uur geleden