Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Tesla gaat meer onderdelen uit India importeren

Minister: Tesla gaat meer onderdelen uit India importeren

BENGALURU (ANP/RTR) - Tesla is van plan fiks meer onderdelen te importeren uit India, verklaarde de Indiase minister van Handel Piyush Goyal. Hij maakte het nieuws via socialmediaplatform X bekend na een bezoek aan de fabriek van de producent van elektrische auto's in het Californische Fremont.

"Trots om te zien dat leveranciers van auto-onderdelen in India belangrijker worden binnen de toeleveringsketen van Tesla. Dat staat op het punt de import van onderdelen uit India te verdubbelen", schreef Goyal op X.

Hij verklaarde dat Tesla mikt op de inkoop van 1,7 miljard tot 1,9 miljard dollar aan Indiase onderdelen in de toekomst. Vorig jaar importeerde het Amerikaanse bedrijf voor ongeveer 1 miljard dollar (ongeveer 934 miljoen euro) aan onderdelen uit India voor zijn elektrische auto's.

Eerder berichtte persbureau Reuters op basis van bronnen dat Goyal met Tesla-topman Elon Musk zou praten over plannen voor een Indiase fabriek van het automerk. Maar het was de minister niet gelukt om Musk te spreken tijdens zijn bezoek aan de fabriek in Fremont, verklaarde hij op X.

Meer uit Financieel

Amerikaanse beurzen dalen opnieuw door oplopende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen donderdag verder omlaag, na de zware verliezen de voorgaande dag. De verkoopgolf werd aangejaagd door oplopende olieprijzen als gevolg van de escalatie in het Midden-Oosten, terwijl beleggers vrezen voor een langdurige oorlog.

17 minuten geleden
Meer bezoeken aan de energievergelijker van de Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.

29 minuten geleden
KLM schrapt vluchten Dubai, Riyad en Dammam tot en met 17 mei

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

52 minuten geleden
ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

1 uur geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

1 uur geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

1 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

1 uur geleden