Minister tegen Oekraïense studenten: vraag hulp aan instelling
DEN HAAG (ANP) - Oekraïense studenten die in Nederland studeren en door de oorlog in hun thuisland bijvoorbeeld in geldproblemen zijn gekomen, kunnen hulp vragen bij hun hogeschool of universiteit. Minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) antwoordt op Kamervragen dat instellingen "voor de korte termijn een financiële bijdrage kunnen leveren". Hiervoor trok het kabinet eerder een miljoen euro uit. Dit kan meer worden als dat nodig is, meldde Dijkgraaf eerder deze maand.
Volgens de minister hebben "diverse Oekraïense studenten" moeite om bij hun geld te komen, bijvoorbeeld omdat Oekraïense banken die hun geld beheren een opnamelimiet hebben ingesteld. Ook zijn er volgens Dijkgraaf gevallen van familieleden die bankrekeningen leegtrekken, zodat zij kunnen vluchten. De minister raadt Oekraïense studenten dan ook aan om hun geld op een Nederlandse bankrekening te storten.
Dijkgraaf benadrukt dat hogescholen en universiteiten niet verplicht zijn om studenten te helpen in hun levensonderhoud. Als studenten niet door hun instelling geholpen kunnen worden, dan kunnen zij terecht bij de gemeente of centrale overheid, aldus Dijkgraaf.
In Nederland zijn momenteel ongeveer achthonderd studenten uit Oekraïne. Ook gaan er ongeveer zestig Oekraïners naar het mbo.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
2 uur geleden