Minister Syrië: veertien doden door hinderlaag aanhangers Assad
TARTOUS (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Syrische minister van Binnenlandse Zaken heeft woensdag laten weten dat veertien van zijn medewerkers zijn gedood in een hinderlaag die was opgezet door aanhangers van ex-president Bashar al-Assad. De verrassingsaanval vond plaats op het platteland buiten de kuststad Tartous in het westen van Syrië, meldt het Syrische staatspersbureau.
Minister Mohammed Abdel Rahman zei in een verklaring dat "veertien personeelsleden van het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn gedood" en dat tien anderen gewond raakten "na een verraderlijke hinderlaag door overblijfselen van het misdadige regime, terwijl zij hun taken uitvoerden om de veiligheid en orde te handhaven". Zij zouden volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten hebben geprobeerd het voormalige hoofd van Assads militaire gerechtelijke administratie te arresteren.
Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten voegt eraan toe dat aan de kant van de belagers ook "drie gewapende mannen" om het leven zijn gekomen bij de aanval. Dat brengt het totale dodental op zeventien.
Op veel andere plekken in Syrië lopen eveneens de spanningen op. In de stad Homs is woensdag een avondklok ingesteld nadat minderheden de straat opgingen om te demonstreren. Ordetroepen openden het vuur volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden zeker één dode en vijf gewonden zijn gevallen. Ook in andere steden waren demonstraties.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
50 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
54 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
2 uur geleden