Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Syrië: veertien doden door hinderlaag aanhangers Assad

Minister Syrië: veertien doden door hinderlaag aanhangers Assad

TARTOUS (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Syrische minister van Binnenlandse Zaken heeft woensdag laten weten dat veertien van zijn medewerkers zijn gedood in een hinderlaag die was opgezet door aanhangers van ex-president Bashar al-Assad. De verrassingsaanval vond plaats op het platteland buiten de kuststad Tartous in het westen van Syrië, meldt het Syrische staatspersbureau.

Minister Mohammed Abdel Rahman zei in een verklaring dat "veertien personeelsleden van het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn gedood" en dat tien anderen gewond raakten "na een verraderlijke hinderlaag door overblijfselen van het misdadige regime, terwijl zij hun taken uitvoerden om de veiligheid en orde te handhaven". Zij zouden volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten hebben geprobeerd het voormalige hoofd van Assads militaire gerechtelijke administratie te arresteren.

Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten voegt eraan toe dat aan de kant van de belagers ook "drie gewapende mannen" om het leven zijn gekomen bij de aanval. Dat brengt het totale dodental op zeventien.

Op veel andere plekken in Syrië lopen eveneens de spanningen op. In de stad Homs is woensdag een avondklok ingesteld nadat minderheden de straat opgingen om te demonstreren. Ordetroepen openden het vuur volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden zeker één dode en vijf gewonden zijn gevallen. Ook in andere steden waren demonstraties.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

2 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

2 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

3 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

4 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

7 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

8 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

8 uur geleden