Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Syrië: veertien doden door hinderlaag aanhangers Assad

Minister Syrië: veertien doden door hinderlaag aanhangers Assad

TARTOUS (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Syrische minister van Binnenlandse Zaken heeft woensdag laten weten dat veertien van zijn medewerkers zijn gedood in een hinderlaag die was opgezet door aanhangers van ex-president Bashar al-Assad. De verrassingsaanval vond plaats op het platteland buiten de kuststad Tartous in het westen van Syrië, meldt het Syrische staatspersbureau.

Minister Mohammed Abdel Rahman zei in een verklaring dat "veertien personeelsleden van het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn gedood" en dat tien anderen gewond raakten "na een verraderlijke hinderlaag door overblijfselen van het misdadige regime, terwijl zij hun taken uitvoerden om de veiligheid en orde te handhaven". Zij zouden volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten hebben geprobeerd het voormalige hoofd van Assads militaire gerechtelijke administratie te arresteren.

Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten voegt eraan toe dat aan de kant van de belagers ook "drie gewapende mannen" om het leven zijn gekomen bij de aanval. Dat brengt het totale dodental op zeventien.

Op veel andere plekken in Syrië lopen eveneens de spanningen op. In de stad Homs is woensdag een avondklok ingesteld nadat minderheden de straat opgingen om te demonstreren. Ordetroepen openden het vuur volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden zeker één dode en vijf gewonden zijn gevallen. Ook in andere steden waren demonstraties.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

1 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

3 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

6 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

8 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

10 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

10 uur geleden