Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister stelt ruim 3 ton beschikbaar voor Fries op universiteit

Minister stelt ruim 3 ton beschikbaar voor Fries op universiteit

DEN HAAG (ANP) - Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) Robbert Dijkgraaf wil 340.000 euro beschikbaar stellen voor universitair onderwijs in het Fries. Hij steunt daarmee het amendement op de begroting van OCW dat de Friese Tweede Kamerleden Habtamu de Hoop (PvdA) en Aant Jelle Soepboer (NSC) hebben ingediend met meerdere andere Kamerleden.

Dijkgraaf zegt dat geld toe in antwoorden op eerder gestelde Kamervragen. Hij gaat ook in op het rapport van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW), waarin wordt gezegd dat er geld vanuit het Rijk moet komen voor Fries universitair onderwijs. Dijkgraaf steunt het advies, dat eerder in januari werd gepubliceerd.

De minister zegt dat hij gaat onderzoeken of er een bachelor Friese taal en cultuur kan komen. Hij kan dat niet opleggen aan een universiteit, omdat elke onderwijsinstantie over het eigen aanbod gaat. Dijkgraaf kan de Rijksuniversiteit Groningen dus niet dwingen om een bachelor Fries te beginnen.

Dinsdag stemt de Tweede Kamer over meerdere amendementen over Fries onderwijs.

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

3 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

4 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

4 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

7 uur geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

13 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden