
Minister Staghouwer ziet nog geen probleem voedselvoorziening
BRUSSEL (ANP) - Landbouwminister Henk Staghouwer (CU) ziet op korte termijn geen problemen voor de voedselvoorziening in Nederland als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Het is te vroeg om te spreken over mogelijke crisismaatregelen, zei hij na afloop van overleg van de Europese landbouwministers over de situatie in Oekraïne. Dat land is een grote producent van onder meer graan.
Staghouwer wijst erop dat Nederland een handelsland is en dat bij het stokken van bepaalde handelsstromen er nieuwe voor in de plaats komen. Hij ziet momenteel geen tekort aan grondstoffen. Volgende maand kijken de EU-ministers opnieuw naar de actuele situatie. "We volgen de ontwikkelingen op de voet."
Wel problematisch zijn de gasprijzen voor grootverbruikers. Daar hebben volgens Staghouwer andere Europese collega' s ook zorgen over. In Nederland hebben bijvoorbeeld de bloemen- en bollentelers veel last van de hoge energieprijzen.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans waarschuwt bij een verkiezingsrally van zijn partij JA21 dat er geen rechts kabinet zal komen als de PVV groot wordt. Want, zo redeneert hij, de PVV wordt door zoveel partijen uitgesloten dat regeren er niet in zit. Het resultaat is een regering van partijen op links en in het midden, voorspelt Eerdmans aan een goedgevulde zaal in poppodium Annabel in Rotterdam.
41 minuten geledenLEIDEN (ANP) - D66-lijsttrekker Rob Jetten wil de verkiezingen op 29 oktober winnen, zei hij tijdens een campagnerally die werd georganiseerd na de recente peiling waarin D66 op achttien zetels staat. In het Leidse poppodium Nobel hing een grote Nederlandse vlag en zwaaiden D66-leden met Nederlandse en EU-vlaggen. Jetten wil de driekleur als symbool terugpakken van extreemrechts.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frans Timmermans droomt van een fusie tussen de groenen en de sociaaldemocraten in het Europees Parlement, zei hij tijdens het congres van de Partij van Europese Socialisten (PES) in Amsterdam. "Maar ik ben ook realistisch, dat zal nog wel even duren", nuanceerde de leider van GroenLinks-PvdA.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt het "niet consistent" dat de ChristenUnie embryokweek voor wetenschappelijk onderzoek afwijst, maar niet tegen ivf-trajecten is. "Daar worden ook embryo's gekweekt en vernietigd", redeneert hij in een interview met het Nederlands Dagblad.
5 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Op campagne in Oosterhout (Noord-Brabant) heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz benadrukt alleen in een centrumrechts kabinet te willen. "Wij gaan niet in een links kabinet stappen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duidelijke regels, genoeg geld en politieke stabiliteit. Dat is wat gemeenten na de Tweede Kamerverkiezingen hopen te krijgen van de komende coalitie, welke partijen daar dan ook in zitten. "Rust, reinheid en regelmaat", noemt de Gelderse gemeente Aalten dat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Hoebink, de nummer 33 op de kandidatenlijst van de VVD, heeft zich in een bericht op LinkedIn kritisch uitgelaten over de koers van zijn partij. "Ik hoor dagelijks over breekpunten en het uitsluiten van partijen", schrijft hij. De politicus ziet een partij die "zich ingraaft" en "vastdraait in het eigen gelijk".
8 uur geleden