Minister Slob: ruzie NOS en Vooravond 'geen fraaie figuur'
DEN HAAG (ANP) - Dat een presentatrice en een hoofdredacteur van de publieke omroep via sociale media en de pers een ruzie uitvechten over journalisten die niet aanschuiven bij een talkshow, is "geen fraaie figuur", zegt minister Arie Slob (Media). Hij is blij dat de "betrokkenen in gesprek zijn", maar kan en wil zich er als minister naar zijn zeggen verder niet mee bemoeien.
Tussen De Vooravond-presentatrice Fidan Ekiz en NOS-hoofdredacteur Marcel Gelauff ontstond een conflict toen Ekiz naar buiten klapte over het talkshowbeleid van Gelauff. De hoofdredacteur zou NOS-journalisten niet toelaten bij het praatprogramma De Vooravond "vanwege hem onwelgevallige meningen", zei Ekiz. Gelauff zei dat hij bij nieuwe programma's altijd even wil afwachten totdat hij besluit of verslaggevers en redacteuren van de NOS daar mogen aanschuiven om over actuele onderwerpen te praten.
Liever had Slob gezien dat dit "op een vredige manier" was besproken, zei hij op vragen hierover van VVD-Kamerlid Zohair El Yassini. De minister hoopt "dat situaties als deze zich niet vaak voordoen. Want het is best heel vervelend dat op deze wijze een conflict publiek wordt gemaakt en ontaardt in allerlei reacties, want het maakt heel veel los. Niet alleen bij u in de politiek, maar ook in het land."
Maar hij wil zich niet actief mengen in individuele zaken. "U kunt niet aan een minister gaan vragen dat hij ook even bepaalt of welke journalist waar mag aanschuiven. Dat is wel wat er de facto gebeurt op het moment dat je daar oordelen over gaat geven. Dan ga je ook bepalen: was het wel een goede keuze of niet een goede keuze."
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
10 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
13 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
13 uur geleden