Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Slob: ruzie NOS en Vooravond 'geen fraaie figuur'

Minister Slob: ruzie NOS en Vooravond 'geen fraaie figuur'

DEN HAAG (ANP) - Dat een presentatrice en een hoofdredacteur van de publieke omroep via sociale media en de pers een ruzie uitvechten over journalisten die niet aanschuiven bij een talkshow, is "geen fraaie figuur", zegt minister Arie Slob (Media). Hij is blij dat de "betrokkenen in gesprek zijn", maar kan en wil zich er als minister naar zijn zeggen verder niet mee bemoeien.

Tussen De Vooravond-presentatrice Fidan Ekiz en NOS-hoofdredacteur Marcel Gelauff ontstond een conflict toen Ekiz naar buiten klapte over het talkshowbeleid van Gelauff. De hoofdredacteur zou NOS-journalisten niet toelaten bij het praatprogramma De Vooravond "vanwege hem onwelgevallige meningen", zei Ekiz. Gelauff zei dat hij bij nieuwe programma's altijd even wil afwachten totdat hij besluit of verslaggevers en redacteuren van de NOS daar mogen aanschuiven om over actuele onderwerpen te praten.

Liever had Slob gezien dat dit "op een vredige manier" was besproken, zei hij op vragen hierover van VVD-Kamerlid Zohair El Yassini. De minister hoopt "dat situaties als deze zich niet vaak voordoen. Want het is best heel vervelend dat op deze wijze een conflict publiek wordt gemaakt en ontaardt in allerlei reacties, want het maakt heel veel los. Niet alleen bij u in de politiek, maar ook in het land."

Maar hij wil zich niet actief mengen in individuele zaken. "U kunt niet aan een minister gaan vragen dat hij ook even bepaalt of welke journalist waar mag aanschuiven. Dat is wel wat er de facto gebeurt op het moment dat je daar oordelen over gaat geven. Dan ga je ook bepalen: was het wel een goede keuze of niet een goede keuze."

Meer uit Binnenland

Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

11 minuten geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

3 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

4 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

8 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

9 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

10 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

21 uur geleden