Minister Slob: ruzie NOS en Vooravond 'geen fraaie figuur'
DEN HAAG (ANP) - Dat een presentatrice en een hoofdredacteur van de publieke omroep via sociale media en de pers een ruzie uitvechten over journalisten die niet aanschuiven bij een talkshow, is "geen fraaie figuur", zegt minister Arie Slob (Media). Hij is blij dat de "betrokkenen in gesprek zijn", maar kan en wil zich er als minister naar zijn zeggen verder niet mee bemoeien.
Tussen De Vooravond-presentatrice Fidan Ekiz en NOS-hoofdredacteur Marcel Gelauff ontstond een conflict toen Ekiz naar buiten klapte over het talkshowbeleid van Gelauff. De hoofdredacteur zou NOS-journalisten niet toelaten bij het praatprogramma De Vooravond "vanwege hem onwelgevallige meningen", zei Ekiz. Gelauff zei dat hij bij nieuwe programma's altijd even wil afwachten totdat hij besluit of verslaggevers en redacteuren van de NOS daar mogen aanschuiven om over actuele onderwerpen te praten.
Liever had Slob gezien dat dit "op een vredige manier" was besproken, zei hij op vragen hierover van VVD-Kamerlid Zohair El Yassini. De minister hoopt "dat situaties als deze zich niet vaak voordoen. Want het is best heel vervelend dat op deze wijze een conflict publiek wordt gemaakt en ontaardt in allerlei reacties, want het maakt heel veel los. Niet alleen bij u in de politiek, maar ook in het land."
Maar hij wil zich niet actief mengen in individuele zaken. "U kunt niet aan een minister gaan vragen dat hij ook even bepaalt of welke journalist waar mag aanschuiven. Dat is wel wat er de facto gebeurt op het moment dat je daar oordelen over gaat geven. Dan ga je ook bepalen: was het wel een goede keuze of niet een goede keuze."
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
9 uur geleden