Minister Slob: ruzie NOS en Vooravond 'geen fraaie figuur'
DEN HAAG (ANP) - Dat een presentatrice en een hoofdredacteur van de publieke omroep via sociale media en de pers een ruzie uitvechten over journalisten die niet aanschuiven bij een talkshow, is "geen fraaie figuur", zegt minister Arie Slob (Media). Hij is blij dat de "betrokkenen in gesprek zijn", maar kan en wil zich er als minister naar zijn zeggen verder niet mee bemoeien.
Tussen De Vooravond-presentatrice Fidan Ekiz en NOS-hoofdredacteur Marcel Gelauff ontstond een conflict toen Ekiz naar buiten klapte over het talkshowbeleid van Gelauff. De hoofdredacteur zou NOS-journalisten niet toelaten bij het praatprogramma De Vooravond "vanwege hem onwelgevallige meningen", zei Ekiz. Gelauff zei dat hij bij nieuwe programma's altijd even wil afwachten totdat hij besluit of verslaggevers en redacteuren van de NOS daar mogen aanschuiven om over actuele onderwerpen te praten.
Liever had Slob gezien dat dit "op een vredige manier" was besproken, zei hij op vragen hierover van VVD-Kamerlid Zohair El Yassini. De minister hoopt "dat situaties als deze zich niet vaak voordoen. Want het is best heel vervelend dat op deze wijze een conflict publiek wordt gemaakt en ontaardt in allerlei reacties, want het maakt heel veel los. Niet alleen bij u in de politiek, maar ook in het land."
Maar hij wil zich niet actief mengen in individuele zaken. "U kunt niet aan een minister gaan vragen dat hij ook even bepaalt of welke journalist waar mag aanschuiven. Dat is wel wat er de facto gebeurt op het moment dat je daar oordelen over gaat geven. Dan ga je ook bepalen: was het wel een goede keuze of niet een goede keuze."
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
16 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
3 uur geleden