Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister sliep in Aalsmeer om geluidshinder Schiphol te ervaren

Minister sliep in Aalsmeer om geluidshinder Schiphol te ervaren

AALSMEER (ANP) - Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) heeft de nacht doorgebracht in Aalsmeer om zelf de geluidsoverlast van Schiphol te ervaren. Volgens een woordvoerder van de gemeente kon ze ongestoord slapen, want ze trof een rustige nacht zoals die niet vaak voorkomen in de plaats vlakbij de luchthaven. "Het was een nacht zoals we die altijd zouden willen", zei de woordvoerder. "De burgemeester heeft echter verteld dat 25 procent van de nachten rustig zijn en 75 procent onrustig."

De minister kwam een belofte na die ze eerder deed aan voormalig wethouder Robbert-Jan van Duijn van Aalsmeer, die haar uitnodigde om een keer de hinder 's nachts te komen ervaren. Speciaal voor de gelegenheid was een woonark voor haar vrijgemaakt bij jachthaven De Oude Werf, pal onder de aanvliegroute van de Zwanenburgbaan. Aan het bezoek werd vooraf geen ruchtbaarheid gegeven, uit vrees voor protesten.

Van Nieuwenhuizen had donderdagochtend een ontbijt met burgemeester Gido Oude Kotte en vertegenwoordigers van de gemeenteraad. Die hebben haar volgens de zegsman van luchtvaartwethouder Bart Kabout verteld over de overlast in Aalsmeer, die de afgelopen tien jaar flink is toegenomen. "De groei van de luchthaven is vooral op het bordje van dit gebied terecht gekomen. Dat staat niet meer in verhouding tot wat mensen aan overlast kunnen verdragen. Het emmertje is vol."

Luchtvaartnota

Volgens de woordvoerder realiseerde de minister zich dat het geen representatieve nacht was. Ze heeft ook gezegd dat ze in haar ministersperiode vasthoudt aan de grens van 500.000 vluchten per jaar, zei hij. "En ze neemt haar ervaringen mee in de besluitvorming."

Naar verwachting komt de minister op korte termijn met de luchtvaartnota, waarmee duidelijk wordt of Schiphol de komende jaren verder mag groeien. Aalsmeer wil geen verdere groei, evenals andere omliggende gemeenten. De gemeente wil ook niet dat hinderbeperkende maatregelen worden gebruikt om weer meer vluchten te kunnen toestaan. "Gebruik die maatregelen om de hinder die er nu al is te beperken."

Meer uit Politiek

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

22 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

23 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

23 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

23 uur geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

1 dag geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

1 dag geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

1 dag geleden