Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister sliep in Aalsmeer om geluidshinder Schiphol te ervaren

Minister sliep in Aalsmeer om geluidshinder Schiphol te ervaren

AALSMEER (ANP) - Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) heeft de nacht doorgebracht in Aalsmeer om zelf de geluidsoverlast van Schiphol te ervaren. Volgens een woordvoerder van de gemeente kon ze ongestoord slapen, want ze trof een rustige nacht zoals die niet vaak voorkomen in de plaats vlakbij de luchthaven. "Het was een nacht zoals we die altijd zouden willen", zei de woordvoerder. "De burgemeester heeft echter verteld dat 25 procent van de nachten rustig zijn en 75 procent onrustig."

De minister kwam een belofte na die ze eerder deed aan voormalig wethouder Robbert-Jan van Duijn van Aalsmeer, die haar uitnodigde om een keer de hinder 's nachts te komen ervaren. Speciaal voor de gelegenheid was een woonark voor haar vrijgemaakt bij jachthaven De Oude Werf, pal onder de aanvliegroute van de Zwanenburgbaan. Aan het bezoek werd vooraf geen ruchtbaarheid gegeven, uit vrees voor protesten.

Van Nieuwenhuizen had donderdagochtend een ontbijt met burgemeester Gido Oude Kotte en vertegenwoordigers van de gemeenteraad. Die hebben haar volgens de zegsman van luchtvaartwethouder Bart Kabout verteld over de overlast in Aalsmeer, die de afgelopen tien jaar flink is toegenomen. "De groei van de luchthaven is vooral op het bordje van dit gebied terecht gekomen. Dat staat niet meer in verhouding tot wat mensen aan overlast kunnen verdragen. Het emmertje is vol."

Luchtvaartnota

Volgens de woordvoerder realiseerde de minister zich dat het geen representatieve nacht was. Ze heeft ook gezegd dat ze in haar ministersperiode vasthoudt aan de grens van 500.000 vluchten per jaar, zei hij. "En ze neemt haar ervaringen mee in de besluitvorming."

Naar verwachting komt de minister op korte termijn met de luchtvaartnota, waarmee duidelijk wordt of Schiphol de komende jaren verder mag groeien. Aalsmeer wil geen verdere groei, evenals andere omliggende gemeenten. De gemeente wil ook niet dat hinderbeperkende maatregelen worden gebruikt om weer meer vluchten te kunnen toestaan. "Gebruik die maatregelen om de hinder die er nu al is te beperken."

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

19 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

21 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

23 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

23 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden