Minister Schreinemacher op klimaattop: extra geld voor water
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - Bij het klimaatbeleid speelt water een belangrijke rol. Dat is de boodschap die de Nederlandse minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) zaterdag overbracht op de klimaattop COP27 in Sharm-el-Sheikh.
"Of er is te veel water, of juist te weinig of het is vervuild", zo zei ze in haar speech. "Negen van de tien natuurrampen in de afgelopen tien jaar hadden te maken met water." Ze kondigde aan de uitgaven voor water en adaptatie te verhogen. Het gaat om 15 miljoen euro extra in 2023, oplopend tot 40 miljoen euro extra vanaf 2026. "We zullen het geld specifiek gebruiken om de meest kwetsbare landen te ondersteunen", zo stelde ze in haar speech.
Ze benadrukte ook het belang van het vergroten van het draagvlak voor wereldwijde klimaatactie. Mede daarom is Nederland medeorganisator van de VN-waterconferentie in maart 2023 in New York. "Om landen bewust te maken van het belang van investeringen in water", aldus een woordvoerder van Buitenlandse Zaken.
Schreinemacher pleitte zaterdag ook voor meer investeringen van de particuliere sector, met name in ontwikkelingslanden. Volgens haar is het zaak realistisch te zijn. "Publieke middelen brengen ons een eind op weg, maar voor de rest van die weg is particuliere financiering nodig", aldus de minister. "Ik weet dat het niet gemakkelijk is om de broodnodige particuliere financiering te ontgrendelen voor klimaatadaptatie. Maar het kan. Daarom speelt het betrekken van de particuliere sector een sleutelrol in het Nederlandse beleid, met name in Afrika", zo stelde ze.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
6 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
18 minuten geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
37 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
1 uur geleden