Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Schouten trekt extra geld uit voor hulp werkzoekenden

Minister Schouten trekt extra geld uit voor hulp werkzoekenden

DEN HAAG (ANP) - Minister Carola Schouten (Armoedebeleid, Participatie) stelt 37,5 miljoen euro extra ter beschikking aan gemeenten voor de begeleiding van werkzoekenden naar werk. Het gaat om Europees geld. Eerder had de minister uit dat budget al 12,5 miljoen euro aan gemeenten beschikbaar gesteld.

De tientallen miljoenen worden toegevoegd aan het Europees Sociaal Fonds (ESF). Het extra geld kunnen gemeenten gebruiken voor lopende trajecten van gemeenten om werkzoekenden naar werk te begeleiden, maar ook voor bemiddeling van werk van Oekraïense vluchtelingen.

"Gemeenten kunnen zo meer doen om mensen die nu nog langs de kant staan en graag willen werken een opstap te bieden naar een baan", zegt Schouten. "De huidige krappe arbeidsmarkt biedt volop kansen om ieders talent te benutten."

Activiteiten die gemeenten tot 1 oktober 2022 uitvoeren worden volledig uit het ESF gefinancierd. Daarna kunnen gemeenten een beroep doen op het nieuwe ESF+-programma, maar dan moeten gemeenten ook zelf financieel bijdragen.

Meer uit Politiek

D66 en CDA willen meer investeringen in Zeeland

TILBURG (ANP) - D66 en CDA vinden dat de rijksoverheid meer geld moet investeren in Zeeland, als compensatie voor bijvoorbeeld kerncentrales en windmolens aan de kust. Dat zeiden lijsttrekkers Henri Bontenbal en Rob Jetten tijdens het Debat van het Zuiden zaterdag.

5 uur geleden
PVV en JA21 willen lobby in Brussel om waterkwaliteitsdoelen

TILBURG (ANP) - PVV en JA21 willen in Brussel vragen om uitstel van de Europese regels voor waterkwaliteit. Dat zeiden lijsttrekkers Geert Wilders en Joost Eerdmans zaterdag in het Debat van het Zuiden. In deze regels staat dat in 2027 het water schoon moet zijn, maar dat wordt nu bij lange na niet gehaald.

5 uur geleden
Dijk valt Wilders aan op migratie en noemt hem 'clown Bassie'

TILBURG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft Geert Wilders "clown Bassie die aan de macht was" genoemd nadat de PVV-leider andere partijen de schuld had gegeven van de asielproblemen in Nederland. Dat gebeurde zaterdag tijdens het Debat van het Zuiden van de drie zuidelijke regionale omroepen. Dijk noemde het een "ongelooflijke dosis hypocrisie" van Wilders.

6 uur geleden
Minister in gesprek met buurlanden over vergunning voor gaswapens

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid gaat met zijn Belgische en Duitse collega's in gesprek over een vergunningsplicht voor gas- en alarmwapens. Het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Nieuws dat de VVD-minister wil dat er meer controle komt op de wapens die kunnen worden omgebouwd.

8 uur geleden
Peiling: PVV, GL-PvdA en D66 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Met minder dan een week tot de landelijke verkiezingen liggen de verschillen zaterdag bij een peiling van Ipsos I&O tussen de PVV, GroenLinks-PvdA en D66 binnen de 4 zetels. Als de foutmarge van 2 zetels meer of minder wordt meegenomen, zouden D66 en GroenLinks-PvdA over de partij van Geert Wilders heen kunnen gaan.

8 uur geleden
Wilders: als niemand met ons praat of regeert, is democratie dood

VOLENDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft andere lijsttrekkers zaterdag opgeroepen om hem niet uit te sluiten van een nieuwe coalitie. "Als de PVV woensdag de grootste wordt, en jullie laten ons in de steek, in die zin dat je niet eens met ons wilt praten of regeren, dan is de democratie dood in Nederland."

9 uur geleden
Stemmen in een voetbalstadion, bajescafé of woonkamer

DEN HAAG (ANP) - Naast de vertrouwde stemlocaties, zoals een stadhuis of bibliotheek, dienen ook dit jaar bijzondere plekken als stembureau voor de Tweede Kamerverkiezingen. Een vakje rood maken kan op 29 oktober in onder meer musea, voetbalstadions, een gevangenis en een woonkamer.

18 uur geleden