Minister Schouten: olifant Buba mag in Nederland blijven
DEN HAAG (ANP) - De olifant Buba mag toch in Nederland blijven. Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) gaat een oproep van de Kamer uitvoeren en opvang voor het voormalige circusdier te regelen. Dat meldt haar ministerie.
De Tweede Kamer stemde dinsdag met een ruime meerderheid voor een voorstel van de PVV om Buba in Nederland te laten blijven. Kamerlid Dion Graus (PVV) wilde een "Buba-waardig" verblijf in Nederland vinden waar ze "haar laatste jaren mag en kan genieten". Ook een voorstel van CDA-Kamerleden Maurits von Martels en Martijn van Helvert om Buba bij de circusfamilie te laten blijven, als de familie dat wil, werd ruim gesteund.
PVV-Partijleider Geert Wilders noemt het "het beste nieuws van de dag". Buba is nu nog bij de circusfamilie.
De olifant heeft een nieuw onderkomen nodig. Wilde dieren mogen niet meer optreden in een circus, maar de circusfamilie Freiwald, wil Buba toch graag in Nederland houden. Minister Carola Schouten (Natuur) overwoog eerst nog de olifant naar Frankrijk te sturen, naar de olifantenopvang Elephant Haven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
7 uur geleden