Minister: scholingsbudget groter succes dan ik had gedacht
DEN HAAG (ANP) - De scholingssubsidie van 1000 euro (het zogenoemde STAP-budget) is "echt een succes, een groter succes dan ikzelf had gedacht", zegt minister Karien van Gennip van Sociale Zaken. De subsidie kwam na de eerste openstelling bij 36.000 mensen terecht, en die groep kende minder hoogopgeleiden dan eerst gevreesd.
Het STAP-budget is juist bedoeld voor mensen die zich normaal niet zo snel zouden laten om- en bijscholen. Hoogopgeleiden doen dat gemiddeld wel. Meer dan de helft van de mensen die tot nu toe subsidie kregen, heeft maximaal een hbo-opleiding. Bovendien is een op de vijf ontvangers boven de 50.
De eerste subsidiepot was binnen enkele dagen op. "Dat laat zien dat er echt behoefte aan was", zegt Van Gennip. De populariteit leidde er zelfs toe dat het onlineloket urenlang problemen had, omdat te veel mensen tegelijkertijd de subsidie wilden aanvragen. "Natuurlijk is het UWV aan het kijken hoe dat de volgende keer qua proces beter kan", aldus de bewindsvrouw. Op 2 mei gaat het loket weer open, en wordt een budget van 32 miljoen euro beschikbaar gesteld.
Zorg
Een op de vijf aanvragers komt uit de zorg, blijkt uit de eerste rapportage. Dat juist een omscholingsbudget populair blijkt in een sector met grote tekorten, baart de minister geen zorgen. Ze noemt het zelfs "inspirerend". Volgens Van Gennip zien zorgmedewerkers dat hun werk veel is veranderd de afgelopen tijd: "meer digitaal, meer op afstand". Ze benadrukt dat veel mensen met het beperkte STAP-budget niet een volledige omscholing kunnen betalen, en zich dus in veel gevallen specialiseren.
Daarnaast is de subsidie "echt gericht op de werknemer" en niet een instrument om de krapte op de arbeidsmarkt op te lossen, zegt de bewindsvrouw.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
2 dagen geleden