Minister: scholingsbudget groter succes dan ik had gedacht
DEN HAAG (ANP) - De scholingssubsidie van 1000 euro (het zogenoemde STAP-budget) is "echt een succes, een groter succes dan ikzelf had gedacht", zegt minister Karien van Gennip van Sociale Zaken. De subsidie kwam na de eerste openstelling bij 36.000 mensen terecht, en die groep kende minder hoogopgeleiden dan eerst gevreesd.
Het STAP-budget is juist bedoeld voor mensen die zich normaal niet zo snel zouden laten om- en bijscholen. Hoogopgeleiden doen dat gemiddeld wel. Meer dan de helft van de mensen die tot nu toe subsidie kregen, heeft maximaal een hbo-opleiding. Bovendien is een op de vijf ontvangers boven de 50.
De eerste subsidiepot was binnen enkele dagen op. "Dat laat zien dat er echt behoefte aan was", zegt Van Gennip. De populariteit leidde er zelfs toe dat het onlineloket urenlang problemen had, omdat te veel mensen tegelijkertijd de subsidie wilden aanvragen. "Natuurlijk is het UWV aan het kijken hoe dat de volgende keer qua proces beter kan", aldus de bewindsvrouw. Op 2 mei gaat het loket weer open, en wordt een budget van 32 miljoen euro beschikbaar gesteld.
Zorg
Een op de vijf aanvragers komt uit de zorg, blijkt uit de eerste rapportage. Dat juist een omscholingsbudget populair blijkt in een sector met grote tekorten, baart de minister geen zorgen. Ze noemt het zelfs "inspirerend". Volgens Van Gennip zien zorgmedewerkers dat hun werk veel is veranderd de afgelopen tijd: "meer digitaal, meer op afstand". Ze benadrukt dat veel mensen met het beperkte STAP-budget niet een volledige omscholing kunnen betalen, en zich dus in veel gevallen specialiseren.
Daarnaast is de subsidie "echt gericht op de werknemer" en niet een instrument om de krapte op de arbeidsmarkt op te lossen, zegt de bewindsvrouw.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.
21 uur geleden