Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: scholingsbudget groter succes dan ik had gedacht

Minister: scholingsbudget groter succes dan ik had gedacht

DEN HAAG (ANP) - De scholingssubsidie van 1000 euro (het zogenoemde STAP-budget) is "echt een succes, een groter succes dan ikzelf had gedacht", zegt minister Karien van Gennip van Sociale Zaken. De subsidie kwam na de eerste openstelling bij 36.000 mensen terecht, en die groep kende minder hoogopgeleiden dan eerst gevreesd.

Het STAP-budget is juist bedoeld voor mensen die zich normaal niet zo snel zouden laten om- en bijscholen. Hoogopgeleiden doen dat gemiddeld wel. Meer dan de helft van de mensen die tot nu toe subsidie kregen, heeft maximaal een hbo-opleiding. Bovendien is een op de vijf ontvangers boven de 50.

De eerste subsidiepot was binnen enkele dagen op. "Dat laat zien dat er echt behoefte aan was", zegt Van Gennip. De populariteit leidde er zelfs toe dat het onlineloket urenlang problemen had, omdat te veel mensen tegelijkertijd de subsidie wilden aanvragen. "Natuurlijk is het UWV aan het kijken hoe dat de volgende keer qua proces beter kan", aldus de bewindsvrouw. Op 2 mei gaat het loket weer open, en wordt een budget van 32 miljoen euro beschikbaar gesteld.

Zorg

Een op de vijf aanvragers komt uit de zorg, blijkt uit de eerste rapportage. Dat juist een omscholingsbudget populair blijkt in een sector met grote tekorten, baart de minister geen zorgen. Ze noemt het zelfs "inspirerend". Volgens Van Gennip zien zorgmedewerkers dat hun werk veel is veranderd de afgelopen tijd: "meer digitaal, meer op afstand". Ze benadrukt dat veel mensen met het beperkte STAP-budget niet een volledige omscholing kunnen betalen, en zich dus in veel gevallen specialiseren.

Daarnaast is de subsidie "echt gericht op de werknemer" en niet een instrument om de krapte op de arbeidsmarkt op te lossen, zegt de bewindsvrouw.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

1 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

15 uur geleden
Coalitie verheugd over geclaimde verkiezingsoverwinning Magyar

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.

15 uur geleden
Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

2 dagen geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

2 dagen geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 dagen geleden