
Minister Rubio verdedigt Gaza-plan Trump: 'heel genereus'
GUATEMALA-STAD (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft het Gaza-plan van president Donald Trump verdedigd als een "heel genereus" aanbod om het voortouw te nemen bij de wederopbouw van de Gazastrook. "Het was niet vijandig bedoeld", benadrukte minister Marco Rubio op een persconferentie in Guatemala.
Trump zorgde een dag eerder voor onrust door aan te geven dat de Verenigde Staten de Gazastrook "zullen overnemen". Dat leidde tot veel internationale kritiek. Rubio zei dat de president bedoelde dat de VS willen helpen met het opruimen van puin en onontplofte munitie. Hij suggereerde dat Palestijnen niet permanent hoeven te vertrekken.
De minister stelde dat sommige gebieden in Gaza onbewoonbaar zijn en dat huizen en bedrijven hersteld moeten worden "zodat mensen er weer kunnen intrekken" maar dat Gazanen in de tussentijd wel ergens moeten wonen. "Als dat wordt geaccepteerd moeten de details uitgewerkt worden met meerdere partnerlanden", aldus Rubio. Hij sprak over een "uniek aanbod" dat andere landen niet hebben gedaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
8 uur geledenPHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Braziliƫ. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
10 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
10 uur geleden