Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: rellen Brussel hadden niets met voetbal te maken

Minister: rellen Brussel hadden niets met voetbal te maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De rellen in Brussel na de door België verloren WK-voetbalmatch tegen Marokko zijn onaanvaardbaar, maar hadden niets met voetbal te maken. Dat zei minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden op de Vlaamse radio. De oplossing ligt voor haar niet bij de politie, maar vereist een ruimere aanpak.

Volgens de minister was de politie goed voorbereid, maar tegen "een groep onverlaten die er enkel op uit is om rel te schoppen" is geen kruit opgewassen. Ze zei dat zijzelf en burgemeester Philippe Close van Brussel de situatie op de voet hebben gevolgd.

Verlinden stelt dat het probleem veel groter is: hoe moeten we omgaan met mensen die zich niet willen "inschrijven in onze samenleving". Het is voor de minister van Binnenlandse Zaken nu aan Justitie om de relschoppers aan te pakken. Ze pleit voor een "zeer kordaat en snel optreden".

Meer uit Buitenland

Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

1 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

1 uur geleden
VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

5 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

7 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

8 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

11 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

13 uur geleden