Minister: rellen Brussel hadden niets met voetbal te maken
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De rellen in Brussel na de door België verloren WK-voetbalmatch tegen Marokko zijn onaanvaardbaar, maar hadden niets met voetbal te maken. Dat zei minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden op de Vlaamse radio. De oplossing ligt voor haar niet bij de politie, maar vereist een ruimere aanpak.
Volgens de minister was de politie goed voorbereid, maar tegen "een groep onverlaten die er enkel op uit is om rel te schoppen" is geen kruit opgewassen. Ze zei dat zijzelf en burgemeester Philippe Close van Brussel de situatie op de voet hebben gevolgd.
Verlinden stelt dat het probleem veel groter is: hoe moeten we omgaan met mensen die zich niet willen "inschrijven in onze samenleving". Het is voor de minister van Binnenlandse Zaken nu aan Justitie om de relschoppers aan te pakken. Ze pleit voor een "zeer kordaat en snel optreden".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
48 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
9 uur geleden