
Minister: radicale organisaties makkelijker verbieden
DEN HAAG (ANP) - Radicale en extremistische organisaties worden strenger aangepakt. Verantwoordelijk minister Sander Dekker wil ze makkelijker kunnen verbieden en ontbinden. Leden die na een verbod toch doorgaan, moeten straks rekening houden met twee jaar cel. Nu is dat één jaar.
Bedreigingen van dergelijke organisaties zijn de afgelopen jaren toegenomen, benadrukt de minister. Hij wil concreter in de wet omschrijven wat in strijd is, of kan zijn, met de openbare orde. Dat moet het makkelijker maken voor officieren van justitie om te bewijzen dat een groep bijvoorbeeld aanzet tot haat en geweld of een bedreiging vormt voor de nationale veiligheid. Verduidelijking van de regels moet ook rechters meer houvast bieden.
Dekker richt zijn vizier ook op de leiders van organisaties. Hij wil voorkomen dat zij ongehinderd kunnen doorgaan in een andere organisatie. "Onze democratie verdient bescherming. Daar waar vrijheden worden misbruikt om onze rechtsstaat en democratische waarden aan te tasten, moeten we een duidelijke grens trekken. Wij kunnen het ons niet veroorloven tolerant te zijn tegen intolerantie."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-voorzitter van de Nederlandse Politiebond Jan Struijs is door het bestuur van 50PLUS voorgedragen als lijsttrekker bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. De ledenvergadering moet zijn voordracht op 30 augustus nog bekrachtigen.
6 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Een geplande bijeenkomst met lijsttrekkers van verschillende politieke partijen op Lowlands gaat niet door, nadat VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz afhaakte. Een woordvoerder van Lowlands bevestigt na berichtgeving van het AD dat het evenement, dat nog niet was aangekondigd, niet doorgaat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder aanbod van nieuw plastic, regels voor schadelijke chemicaliën en een verbod op bewust toegevoegde microplastics. Onder meer daarvoor pleit demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) woensdag op een VN-top over plastic in Genève. "We gaan er alles aan doen om dit verdrag af te ronden deze week", zegt de VVD-bewindsman in een verklaring.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Israël om opheldering vragen over de journalisten van Al Jazeera die zondag werden gedood door het Israëlische leger. Daarbij is het ook aan Israël om bewijs te leveren voor de beweringen dat de journalisten lid zouden zijn van Hamas.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Veertien belangenorganisaties van moslims hebben maandag collectief aangifte gedaan tegen PVV-leider Geert Wilders om zijn beeldbericht op X van vorige week. Dat bevestigt het kantoor van advocaat Adem Çatbaş na berichtgeving van NRC. De politicus heeft de strafrechtelijke grens "bij haatpropaganda en nazibeeldtaal richting moslims" overschreden, zo staat in de aangifte.
1 dag geleden