Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: plannen voor afschaffen leenstelsel liggen al klaar

Minister: plannen voor afschaffen leenstelsel liggen al klaar

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven heeft al verschillende plannen klaarliggen om het sociaal leenstelsel voor studenten af te schaffen. Het is aan een nieuw kabinet om daar een keuze uit te maken, nu een brede Kamermeerderheid van het stelsel af wil, zegt de D66-bewindsvrouw.

De Kamer sprak bij de Algemene Politieke Beschouwingen in grote meerderheid uit dat het in 2015 ingevoerde leenstelsel weer plaats moet maken voor een basisbeurs. Maar daarvoor zijn "echt nog wat stappen nodig", zegt Van Engelshoven. "Iedereen snapt dat dit zo'n grote stelselwijziging is, dat moet echt een nieuw kabinet doen."

Of er compensatie moet komen voor de studenten die de afgelopen jaren een flinke schuld hebben opgebouwd, is volgens Van Engelshoven ook aan een nieuw kabinet. Zij zegt dat daar "een behoorlijk kostenplaatje" aan hangt. Het gaat volgens haar om "mogelijk meerdere miljarden die je niet kunt besteden aan de kwaliteit van het hoger onderwijs".

Meer uit Politiek

ABN AMRO verwacht geen lagere huizenprijzen door meer bouw

AMSTERDAM (ANP) - Meer nieuwbouw leidt op korte termijn niet tot lagere huizenprijzen, zegt ABN AMRO in een speciale editie van zijn woningmarktmonitor in aanloop naar de verkiezingen. Ook de afbouw van de hypotheekrenteaftrek, mits dit geleidelijk gebeurt, zal volgens de bank waarschijnlijk niet leiden tot dalende huizenprijzen.

6 uur geleden
Timmermans: bereid te praten over nationale asielmaatregelen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is bereid te onderhandelen over nationale maatregelen om de asielinstroom te verkleinen. Zijn partij is daar geen voorstander van en leunt liever op een Europese aanpak van migratie. Maar: "Ik ben bereid daarover te spreken", zei Timmermans desgevraagd in het televisieprogramma Nieuwsuur.

8 uur geleden
Tofik Dibi: verloor vertrouwen in instituties na bedreigingen

AMSTERDAM (ANP) - BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi heeft door bedreigingen en doxing - het plaatsen van privégegevens om iemand te intimideren - het vertrouwen in instituties als de politie, media en politiek in Nederland verloren. Het voelde voor hem alsof deze instituties er niet voor hem waren, vertelde hij bij een partijbijeenkomst van BIJ1 in Amsterdam.

10 uur geleden
Medeoprichter Koffeman vertrekt bij Partij voor de Dieren

DEN HAAG (ANP) - Senator en medeoprichter Niko Koffeman verlaat de Partij voor de Dieren (PvdD). Dat bevestigt een woordvoerder van de partij na een bericht van NRC. Hij blijft aan als partijloos Eerste Kamerlid.

12 uur geleden
Van Weel ziet gedwongen terugkeer Syriërs over half jaar

RIYAD (ANP) - Over een half jaar worden de eerste Syriërs gedwongen om terug te gaan naar hun land, verwacht demissionair minister David van Weel (Asiel en Migratie, VVD). Hij wil die terugkeer gaan stimuleren, zei hij dinsdag tegen het ANP tijdens een bezoek aan Saudi-Arabië.

13 uur geleden
Van der Plas doet aangifte vanwege genocide-poster Gaza

ENSCHEDE (ANP) - Caroline van der Plas gaat aangifte doen tegen The Rights Forum vanwege een poster met haar afbeelding en de tekst "Zij koos voor genocide" die de organisatie heeft gedeeld. Dat zei de BBB-leider tegen het ANP na afloop van een gesprek met Tubantia op de Universiteit Twente.

14 uur geleden
Peiling EenVandaag: PVV veert terug, BBB levert in

DEN HAAG (ANP) - PVV veert terug in de peiling van EenVandaag en Verian. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de partij van Geert Wilders opnieuw de grootste zijn met 34 zetels. Oud-coalitiegenoot BBB zakt terug, de peilers verwachten ongeveer 2 zetels, de partij heeft er nu 7 in de Tweede Kamer.

16 uur geleden