Minister Pakistan: zeker 10 miljard euro nodig voor wederopbouw
ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft naar schatting minstens 10 miljard euro nodig voor de wederopbouw van het land. Door overstromingen, veroorzaakt door hevige moessonregens, moeten wegen, bruggen en de telecommunicatie worden hersteld. Naar schatting 1 miljoen huizen zijn beschadigd of vernietigd.
Minister Ahsan Iqbal (Planning) benadrukt dat de genoemde 10 miljard euro een vroege schatting is en dat de kosten nog hoger uit kunnen komen. Hij denkt dat de recente overstromingen, waardoor ruim 1100 doden zijn gevallen, erger zijn dan die van 2010. Toen stierven ruim 2000 mensen en kwamen de Verenigde Naties met de grootste hulpoproep ooit.
Het kan volgens Iqbal wel vijf jaar duren voordat het land is herbouwd. Er is op de korte termijn vooral een tekort aan voedsel. Pakistan overweegt voedsel van aartsrivaal India te importeren, waar nu geen handel mee wordt gedreven.
Klimaatverandering
In Pakistan is sinds juni twee keer zo veel regen gevallen als gebruikelijk. Als resultaat daarvan zou een derde van het land onder water staan. Vooral in het zuiden en het westen zijn weinig droge stukken land te vinden. Het noodweer treft ruim 33 miljoen mensen, ongeveer 15 procent van de Pakistaanse bevolking.
Pakistan roept de internationale gemeenschap op hulp te leveren en de eerste landen hebben daar al gehoor aan gegeven. Iqbal stelt dat de wereld Pakistan hulp verschuldigd is. Volgens de minister is Pakistan het slachtoffer van klimaatverandering die is veroorzaakt door de "onverantwoordelijke ontwikkeling van de ontwikkelde wereld".
De Verenigde Naties willen voor Pakistan 160 miljoen euro ophalen. Daarmee kunnen 5,2 miljoen mensen worden geholpen met onder meer voedsel, water, sanitaire voorzieningen en zorg. Secretaris-generaal António Guterres stelt dat de Pakistaanse bevolking wordt geconfronteerd met "een moesson op steroïden" en roept op tot solidariteit. "Laten we stoppen met slaapwandelingen richting de vernietiging van onze planeet door klimaatverandering."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
17 uur geleden