Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: overheid moet informatie niet achterhouden maar delen

Minister: overheid moet informatie niet achterhouden maar delen

DEN HAAG (ANP) - Minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken) wil niet oordelen over de kritiek van een oud-privacyfunctionaris van de politie dat bij de overheid "een cultuur van achterhouden" heerst. Wel benadrukt ze dat transparantie "een essentieel onderdeel van de democratische rechtsstaat" is, en de overheid zich ook aan de wet moet houden.

Bruins Slot reageert in een brief aan de Kamer op een interview met Ben van Hoek in NRC. Hij stelde onder andere bij het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, de gemeente Rotterdam en de gemeente Den Haag te maken gekregen te hebben met ambtenaren die stukken uit de openbaarheid probeerden te houden, terwijl ze die eigenlijk zouden moeten opleveren.

Op de voorbeelden die Van Hoek noemt, gaat Bruins Slot in haar brief niet in. "Het is immers niet aan mij om uitspraken te doen over een concreet geval dat zich afspeelt bij een ander bestuursorgaan." Wel zegt de minister het belangrijk te vinden dat er controle uitgevoerd kan worden op de besluiten die de overheid neemt. Ze noemt de Wet open overheid (Woo, de opvolger van de Wet openbaarheid van bestuur, beter bekend als de Wob) daarbij "essentieel".

In haar brief plaatst de minister wel nog een kanttekening bij de Woo. De hoeveelheid werk die zo'n verzoek oplevert "mag, mede als gevolg van het feit dat de informatiehuishouding bij veel organisaties niet op orde is, niet onderschat worden". Maar dat mag volgens haar "geen reden zijn om een Woo-verzoek niet binnen de kaders van de wet af te handelen".

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

10 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

12 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

16 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden