Minister over bierverbod WK in Qatar: zijn de regels van het land
DEN HAAG (ANP) - Het zijn "de regels van het land" dat er tijdens het WK voetbal in Qatar geen bier wordt geschonken, zegt minister Conny Helder (Sport) in reactie op de mededeling daarover van voetbalbond FIFA . Die maakte bekend dat in en rond de stadions toch geen alcohol wordt verkocht, nadat beleidsmakers in Qatar zich hadden bedacht. "We moeten ons daarnaar gedragen", aldus de minister.
Door de draai veranderen vlak voor het toernooi eerder gemaakte afspraken. Het land had gezegd dat alcohol rond de wedstrijden geen probleem was. Ook zou dronkenschap volgens een intern document geen probleem zijn, tenzij mensen gewelddadig werden.
Helder vindt wel dat in het land andere vrijheden gerespecteerd moeten worden. Ze zei niet expliciet dat ze lhbti-rechten bedoelde. Het land kent zeer strenge lhbti-wetten: het openbaar tonen van affectie tussen lhbti-stellen, zoals het vasthouden van handen, is daar strafbaar. Maar, "als het om bier gaat, vind ik het minder rampzalig", aldus Helder.
De verkoop van alcohol is, in tegenstelling tot buurland Saudi-Arabië, niet illegaal in Qatar. Wel is het verboden om in het openbaar te drinken. In Qatar is een enkele slijterij. In hotelbars wordt soms wel alcohol geschonken. Een halve liter bier kost daar omgerekend ongeveer 14,50 euro.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
23 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden