Minister over bierverbod WK in Qatar: zijn de regels van het land
DEN HAAG (ANP) - Het zijn "de regels van het land" dat er tijdens het WK voetbal in Qatar geen bier wordt geschonken, zegt minister Conny Helder (Sport) in reactie op de mededeling daarover van voetbalbond FIFA . Die maakte bekend dat in en rond de stadions toch geen alcohol wordt verkocht, nadat beleidsmakers in Qatar zich hadden bedacht. "We moeten ons daarnaar gedragen", aldus de minister.
Door de draai veranderen vlak voor het toernooi eerder gemaakte afspraken. Het land had gezegd dat alcohol rond de wedstrijden geen probleem was. Ook zou dronkenschap volgens een intern document geen probleem zijn, tenzij mensen gewelddadig werden.
Helder vindt wel dat in het land andere vrijheden gerespecteerd moeten worden. Ze zei niet expliciet dat ze lhbti-rechten bedoelde. Het land kent zeer strenge lhbti-wetten: het openbaar tonen van affectie tussen lhbti-stellen, zoals het vasthouden van handen, is daar strafbaar. Maar, "als het om bier gaat, vind ik het minder rampzalig", aldus Helder.
De verkoop van alcohol is, in tegenstelling tot buurland Saudi-Arabië, niet illegaal in Qatar. Wel is het verboden om in het openbaar te drinken. In Qatar is een enkele slijterij. In hotelbars wordt soms wel alcohol geschonken. Een halve liter bier kost daar omgerekend ongeveer 14,50 euro.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
53 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden