Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister over bierverbod WK in Qatar: zijn de regels van het land

Minister over bierverbod WK in Qatar: zijn de regels van het land

DEN HAAG (ANP) - Het zijn "de regels van het land" dat er tijdens het WK voetbal in Qatar geen bier wordt geschonken, zegt minister Conny Helder (Sport) in reactie op de mededeling daarover van voetbalbond FIFA . Die maakte bekend dat in en rond de stadions toch geen alcohol wordt verkocht, nadat beleidsmakers in Qatar zich hadden bedacht. "We moeten ons daarnaar gedragen", aldus de minister.

Door de draai veranderen vlak voor het toernooi eerder gemaakte afspraken. Het land had gezegd dat alcohol rond de wedstrijden geen probleem was. Ook zou dronkenschap volgens een intern document geen probleem zijn, tenzij mensen gewelddadig werden.

Helder vindt wel dat in het land andere vrijheden gerespecteerd moeten worden. Ze zei niet expliciet dat ze lhbti-rechten bedoelde. Het land kent zeer strenge lhbti-wetten: het openbaar tonen van affectie tussen lhbti-stellen, zoals het vasthouden van handen, is daar strafbaar. Maar, "als het om bier gaat, vind ik het minder rampzalig", aldus Helder.

De verkoop van alcohol is, in tegenstelling tot buurland Saudi-Arabiƫ, niet illegaal in Qatar. Wel is het verboden om in het openbaar te drinken. In Qatar is een enkele slijterij. In hotelbars wordt soms wel alcohol geschonken. Een halve liter bier kost daar omgerekend ongeveer 14,50 euro.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

8 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

8 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

9 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

9 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

10 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

10 uur geleden