Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: ontslagen OpenAI-topman welkom in Frankrijk

Minister: ontslagen OpenAI-topman welkom in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI is welkom in Frankrijk om daar te komen werken aan kunstmatige intelligentie. Dat heeft de Franse minister voor Digitale Transitie gezegd op berichtendienst X.

"Sam Altman, zijn team en hun talenten zijn welkom in Frankrijk als ze dat zouden willen", aldus minister Jean-Noël Barrot.

Altman werd vrijdag onverwacht ontslagen door OpenAI omdat het bestuur het vertrouwen in hem is kwijtgeraakt. Grote aandeelhouders waaronder Microsoft zouden nu druk uitoefenen op OpenAI om Altman weer terug te laten keren als topman.

Enorm potentieel

Altman maakte in mei nog een rondreis langs Europese hoofdsteden en had toen ook een ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron om te praten over de Franse en Europese positie rond de ontwikkeling van AI.

Macron verklaarde vrijdag nog dat AI een enorm potentieel heeft en dat Frankrijk volgend jaar een grote conferentie over kunstmatige intelligentie in Parijs wil organiseren. Volgens Macron is zijn land een "AI-pioneer met een toegewijde strategie en een budget van 1,5 miljard euro".

Meer uit Financieel

Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

20 minuten geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

50 minuten geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

2 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

2 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

3 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

4 uur geleden
Maleisië plaatst grote vliegtuigorder bij Airbus

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een grote order ter waarde van 20 miljard dollar (17 miljard euro) ontvangen van Maleisische luchtvaartmaatschappijen. De deals werden beklonken door de Maleisische premier Anwar Ibrahim die een handelsmissie in Europa heeft afgerond.

4 uur geleden