Minister ontslagen die 'per ongeluk' Goebbels citeerde
BRASÍLIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse minister van Cultuur moet op zoek naar een nieuwe baan, omdat hij uitspraken deed die gelijkenissen vertoonden met een toespraak van nazikopstuk Joseph Goebbels. President Jair Bolsonaro ontsloeg bewindsman Roberto Alvim nadat daar grote ophef over was ontstaan.
Voormalig theaterdirecteur Alvim raakte in opspraak doordat een filmpje opdook van zijn speech. "De Braziliaanse kunst van het komende decennium zal heroïsch en nationaal zijn", hield hij zijn toehoorders voor. Op de achtergrond was muziek te horen uit een opera van Wagner, de favoriete componist van Hitler.
Nadat de beelden via sociale media naar buiten kwamen, werd 'Goebbels' in Brazilië trending topic op Twitter. Die beruchte propagandachef van de nazi's had vele tientallen jaren eerder vergelijkbare uitspraken gedaan. Parlementariërs riepen op tot het ontslag van Alvim, die op de radio beklemtoonde dat hij geen nazi is.
De minister zei dat hij niet wist dat hij Goebbels citeerde. Hij sprak over een "ongelukkig retorisch toeval". Bolsonaro nam daar geen genoegen mee. Hij stelde dat de positie van zijn minister onhoudbaar was geworden en benadrukte volledig achter de joodse gemeenschap te staan.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De politie in Sydney is bezig met het onschadelijk maken van wat vermoedelijk een geïmproviseerd explosief is bij Bondi Beach. Dat meldt de Australische publieke omroep. Bij een schietpartij nabij dat populaire Australische strand kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie een van de vermoedelijke schutters. Een tweede schutter zou in kritieke toestand verkeren. Er werden twee arrestaties verricht.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op Bondi Beach in het Australische Sydney is een "gruwelijke aanslag op Joden". Dat heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd.
29 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de publieke omroep ABC, die zich baseert op de politie. Volgens de ordedienst gaat het om negen burgers en een van de vermeende daders. Ook zouden er vooralsnog twaalf gewonden zijn, onder wie meerdere agenten. Een tweede schutter raakte ook gewond. Er zijn twee arrestaties verricht.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney zijn meerdere doden gevallen, meldt de politie ter plaatse volgens publieke omroep ABC. Er zou geen acute dreiging meer zijn, nadat twee mensen werden gearresteerd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de schietpartij bij Bondi Beach "schokkend en verontrustend", meldt onder meer de publieke omroep in dat land. Volgens de premier zijn hulpdiensten "bezig met het redden van levens". Hij zegt verder "in gedachten bij alle betrokkenen" te zijn.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft twee mensen gearresteerd bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de politie op X. Bij dat bekende strand vond een schietpartij plaats, waarbij volgens media tientallen schoten werden gelost. Op het strand zou een chanoekaviering hebben plaatsgevonden. Hoewel diverse media spreken van meerdere slachtoffers, hebben de autoriteiten nog niets gemeld over mogelijke gewonden of doden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Nabij Bondi Beach in Sydney zouden tientallen schoten zijn gelost, melden verschillende media, waaronder de Sydney Morning Herald. De politie roept op X aanwezigen op te schuilen en weg te blijven uit het gebied. Agenten zijn aanwezig en meer zijn er onderweg naar het "lopende incident", aldus de dienst.
2 uur geleden