Minister: Oekraïense vluchtelingen moeten in zorg kunnen werken
DEN HAAG (ANP) - Oekraïense vluchtelingen die in de zorg hebben gewerkt, moeten zonder veel obstakels in de Nederlandse zorgsector aan de slag kunnen. Minister Conny Helder voor Langdurige Zorg overlegt hierover woensdag met minister Karien van Gennip van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Nu is voor Oekraïners een zogeheten tewerkstellingsvergunning vereist. Wat Helder betreft, wordt die geschrapt. "Mensen die willen en kunnen werken, wil ik die mogelijkheid geven." De kwaliteit van zorg moet worden geborgd, benadrukte de minister dinsdagavond tijdens het hoofdlijnendebat over de zorgplannen van het kabinet.
Helder wil daarnaast een centraal aanspreekpunt inrichten waar Oekraïense zorgmedewerkers zich kunnen melden. "We gaan er actief mee aan de slag." Op verzoek van Sylvana Simons van BIJ1 gaat Helder met haar collega Van Gennip tevens bekijken of ook voor vluchtelingen uit andere landen met een achtergrond in de zorg de tewerkstellingsvergunning kan verdwijnen.
De zorgsector kampt met een fors personeelstekort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
9 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden