
Minister: Noordse en Baltische landen bezig met Oekraïnepakket
BRUSSEL (ANP) - De Noordse en Baltische landen werken samen aan een nieuw steunpakket voor Oekraïne, zegt de Zweedse minister van Defensie Pål Jonson. Hij zei dat voor aanvang van een overleg tussen de defensieministers van de NAVO-lidstaten in Brussel.
Het pakket waar de landen mee bezig zijn, is onderdeel van een NAVO-initiatief. Volgens die zogenoemde PURL-regeling kunnen NAVO-landen in de Verenigde Staten materieel aanschaffen voor Oekraïne. Tot nu toe is zo voor ongeveer 2 miljard dollar (1,7 miljard euro) aan materieel toegezegd. Secretaris-generaal Mark Rutte verwacht dat deze woensdag "veel meer landen" zullen bijdragen.
Zweden kondigde eerder samen met Noorwegen en Denemarken al een pakket aan van een half miljard euro, waarvan de helft voor Zweedse rekening kwam. "We zijn klaar om meer pakketten te regelen. Ik weet dat er onder andere overleg is onder de Noordse en Baltische landen", zei Jonson.
Nederland was het eerste land dat een PURL-pakket aankondigde.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bevestigd dat een van de door Hamas overgedragen lichamen niet van een gijzelaar is. Israëlische media schreven dat eerder al op basis van bronnen.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire steun aan Oekraïne van NAVO-landen loopt niet terug, beweert NAVO-chef Mark Rutte. Onder meer Zweden en Estland bevestigen echter dat Oekraïnes bondgenoten minder wapens leveren, zoals ook een gezaghebbend Duits onderzoeksinstituut vaststelde.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ook de Nederlandse F-35's die Polen beschermen hebben last van de "lappendeken" aan NAVO-regels daar, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Hij steunt het dringende verzoek van de hoogste NAVO-commandant om de voorbehouden en voorwaarden te verminderen die NAVO-landen aan hun bijdragen verbinden.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Een van de vier dode personen die Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël was geen gijzelaar, schrijven Israëlische media, waaronder Haaretz en The Jerusalem Post. Het zou gaan om een Palestijn. De drie anderen waren wel gijzelaars. Familieleden hebben dat bevestigd na forensisch onderzoek.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hoewel de NAVO werkt aan duidelijkere onderlinge afspraken over de verdediging van het luchtruim, hebben bondgenoten volgens secretaris-generaal Mark Rutte geen problemen om dreigingen uit te schakelen. "Jongens, dit is niet nieuw. We doen dit al zestig, zeventig jaar."
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft woensdag een ontmoeting met de Syrische president Ahmed al-Sharaa, bevestigt het Kremlin. Het is voor het eerst dat de Syriër Rusland bezoekt sinds de machtsovername in eigen land.
2 uur geledenGAZA-STAD/JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bemiddelaars geïnformeerd dat ze van plan is woensdag opnieuw vier lichamen van overleden gijzelaars over te dragen. Dat meldt de Israëlische nieuwssite The Times of Israel op basis van een diplomaat en een ingewijde.
5 uur geleden