Minister: niet permanent maximumsnelheid op alle matrixborden
DEN HAAG (ANP) - Vooralsnog gaan de matrixborden boven de snelwegen niet overal permanent de actuele maximumsnelheid aangeven. Verantwoordelijk minister Cora van Nieuwenhuizen legt een oproep van de Tweede Kamer naast zich neer om waar mogelijk standaard de juiste snelheid te tonen.
Volgens haar wordt het er niet duidelijker op. Ze benadrukt dat een grote groep matrixborden niet meer dan 90 kilometer per uur kan aangeven, en slechts zo'n 15 procent geschikt is om alle maximumsnelheden te tonen. Ook staan ze lang niet overal.
Nu worden matrixborden alleen ingezet op bijvoorbeeld wegen waar niet harder dan 80 kilometer mag worden gereden, of tijdelijk bij bijvoorbeeld files of afsluitingen. Het permanent tonen kan ertoe leiden dat weggebruikers minder attent op de borden worden, wat niet goed is voor de verkeersveiligheid, vreest de minister.
Het voorstel kwam van CDA-parlementariër Wytske de Pater-Postma. Volgens haar is het voor automobilisten wel veel duidelijker en daarmee veiliger, als de snelheid op matrixborden standaard wordt weergegeven. Bovendien kan het boetes schelen, zeker als bij natuurgebieden in verband met de stikstofcrisis de maximumsnelheid plotseling wordt verlaagd, betoogde ze.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
14 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
17 uur geleden