Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op
DEN HAAG (ANP) - Politici moeten in de discussie over het Midden-Oosten het "goede voorbeeld geven" en niet de "extremen opzoeken", zegt justitieminister David van Weel tijdens het wekelijkse vragenuur. Daarmee reageert hij op vragen van DENK-Kamerlid Ismail el Abassi, die hem vroeg uitspraken van partijleiders Geert Wilders (PVV) en Dilan Yeşilgöz (VVD) te veroordelen.
Wilders opperde op X dat de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema maar het land moest verlaten, vanwege uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties. Yeşilgöz zei bij WNL op Zondag dat de pro-Palestijnse betogingen antisemitisch zijn en steun betuigen aan terreurgroep Hamas. Ook snapte ze VVD'ers die vonden dat de NS antisemitisme faciliteert, door de demonstraties toe te staan op stations. Tegelijkertijd voegde ze toe dat mogelijkheden beperkt zijn om dergelijke demonstraties tegen te gaan.
Van Weel weigerde expliciet afstand te nemen van Wilders of Yeşilgöz, nadat onder meer Rob Jetten (D66) en El Abassi hem hierom hadden gevraagd. "Polariseren helpt niet", zei de minister in algemene zin. Ook wilde hij niet verder reageren op de oproep van Wilders, die de grootste partij van het land leidt. "Ik ga over mijn eigen uitspraken", wilde de minister daar alleen over kwijt.
Eerder dinsdag reageerden andere kabinetsleden op eenzelfde manier. Ook minister Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken) zei dat politici het goede voorbeeld moeten geven. Verder zei ze dat het kabinet over zijn eigen woorden gaat, "en niet die van de heer Wilders". Premier Dick Schoof benadrukte nog wel achter burgemeester Halsema te staan. "Wij steunen burgemeesters in de ingewikkelde keuzes en afwegingen die ze elke dag moeten maken, dat geldt ook voor burgemeester Halsema."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
8 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
16 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
17 uur geleden