Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op

Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op

DEN HAAG (ANP) - Politici moeten in de discussie over het Midden-Oosten het "goede voorbeeld geven" en niet de "extremen opzoeken", zegt justitieminister David van Weel tijdens het wekelijkse vragenuur. Daarmee reageert hij op vragen van DENK-Kamerlid Ismail el Abassi, die hem vroeg uitspraken van partijleiders Geert Wilders (PVV) en Dilan Yeşilgöz (VVD) te veroordelen.

Wilders opperde op X dat de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema maar het land moest verlaten, vanwege uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties. Yeşilgöz zei bij WNL op Zondag dat de pro-Palestijnse betogingen antisemitisch zijn en steun betuigen aan terreurgroep Hamas. Ook snapte ze VVD'ers die vonden dat de NS antisemitisme faciliteert, door de demonstraties toe te staan op stations. Tegelijkertijd voegde ze toe dat mogelijkheden beperkt zijn om dergelijke demonstraties tegen te gaan.

Van Weel weigerde expliciet afstand te nemen van Wilders of Yeşilgöz, nadat onder meer Rob Jetten (D66) en El Abassi hem hierom hadden gevraagd. "Polariseren helpt niet", zei de minister in algemene zin. Ook wilde hij niet verder reageren op de oproep van Wilders, die de grootste partij van het land leidt. "Ik ga over mijn eigen uitspraken", wilde de minister daar alleen over kwijt.

Eerder dinsdag reageerden andere kabinetsleden op eenzelfde manier. Ook minister Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken) zei dat politici het goede voorbeeld moeten geven. Verder zei ze dat het kabinet over zijn eigen woorden gaat, "en niet die van de heer Wilders". Premier Dick Schoof benadrukte nog wel achter burgemeester Halsema te staan. "Wij steunen burgemeesters in de ingewikkelde keuzes en afwegingen die ze elke dag moeten maken, dat geldt ook voor burgemeester Halsema."

Meer uit Binnenland

Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

10 minuten geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

1 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

2 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

9 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

12 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden