Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op
DEN HAAG (ANP) - Politici moeten in de discussie over het Midden-Oosten het "goede voorbeeld geven" en niet de "extremen opzoeken", zegt justitieminister David van Weel tijdens het wekelijkse vragenuur. Daarmee reageert hij op vragen van DENK-Kamerlid Ismail el Abassi, die hem vroeg uitspraken van partijleiders Geert Wilders (PVV) en Dilan Yeşilgöz (VVD) te veroordelen.
Wilders opperde op X dat de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema maar het land moest verlaten, vanwege uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties. Yeşilgöz zei bij WNL op Zondag dat de pro-Palestijnse betogingen antisemitisch zijn en steun betuigen aan terreurgroep Hamas. Ook snapte ze VVD'ers die vonden dat de NS antisemitisme faciliteert, door de demonstraties toe te staan op stations. Tegelijkertijd voegde ze toe dat mogelijkheden beperkt zijn om dergelijke demonstraties tegen te gaan.
Van Weel weigerde expliciet afstand te nemen van Wilders of Yeşilgöz, nadat onder meer Rob Jetten (D66) en El Abassi hem hierom hadden gevraagd. "Polariseren helpt niet", zei de minister in algemene zin. Ook wilde hij niet verder reageren op de oproep van Wilders, die de grootste partij van het land leidt. "Ik ga over mijn eigen uitspraken", wilde de minister daar alleen over kwijt.
Eerder dinsdag reageerden andere kabinetsleden op eenzelfde manier. Ook minister Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken) zei dat politici het goede voorbeeld moeten geven. Verder zei ze dat het kabinet over zijn eigen woorden gaat, "en niet die van de heer Wilders". Premier Dick Schoof benadrukte nog wel achter burgemeester Halsema te staan. "Wij steunen burgemeesters in de ingewikkelde keuzes en afwegingen die ze elke dag moeten maken, dat geldt ook voor burgemeester Halsema."
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
7 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
9 uur geleden