Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op

Minister na uitspraken Wilders en Yeşilgöz: zoek niet extremen op

DEN HAAG (ANP) - Politici moeten in de discussie over het Midden-Oosten het "goede voorbeeld geven" en niet de "extremen opzoeken", zegt justitieminister David van Weel tijdens het wekelijkse vragenuur. Daarmee reageert hij op vragen van DENK-Kamerlid Ismail el Abassi, die hem vroeg uitspraken van partijleiders Geert Wilders (PVV) en Dilan Yeşilgöz (VVD) te veroordelen.

Wilders opperde op X dat de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema maar het land moest verlaten, vanwege uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties. Yeşilgöz zei bij WNL op Zondag dat de pro-Palestijnse betogingen antisemitisch zijn en steun betuigen aan terreurgroep Hamas. Ook snapte ze VVD'ers die vonden dat de NS antisemitisme faciliteert, door de demonstraties toe te staan op stations. Tegelijkertijd voegde ze toe dat mogelijkheden beperkt zijn om dergelijke demonstraties tegen te gaan.

Van Weel weigerde expliciet afstand te nemen van Wilders of Yeşilgöz, nadat onder meer Rob Jetten (D66) en El Abassi hem hierom hadden gevraagd. "Polariseren helpt niet", zei de minister in algemene zin. Ook wilde hij niet verder reageren op de oproep van Wilders, die de grootste partij van het land leidt. "Ik ga over mijn eigen uitspraken", wilde de minister daar alleen over kwijt.

Eerder dinsdag reageerden andere kabinetsleden op eenzelfde manier. Ook minister Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken) zei dat politici het goede voorbeeld moeten geven. Verder zei ze dat het kabinet over zijn eigen woorden gaat, "en niet die van de heer Wilders". Premier Dick Schoof benadrukte nog wel achter burgemeester Halsema te staan. "Wij steunen burgemeesters in de ingewikkelde keuzes en afwegingen die ze elke dag moeten maken, dat geldt ook voor burgemeester Halsema."

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

2 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

3 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

3 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

4 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

6 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

7 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

7 uur geleden