Minister moet enkel glas als gebrek aanmerken, vindt woonadviseur
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet moet nu in actie komen tegen verhuurders die mensen laten wonen in huizen voorzien van ramen met enkel glas. Die oproep doet stichting !WOON, een adviesbureau dat mensen in en rond Amsterdam informeert over zaken als huurprijzen en woningonderhoud. Het bureau reageert daarmee op een uitspraak van de kantonrechter in de hoofdstad. Die heeft geoordeeld dat een verhuurder de ramen van een woning moet vervangen met beter isolerend glas.
De zaak werd aangespannen door een huurster in het centrum van Amsterdam. De woning waar het om ging, bevindt zich in een rijksmonument uit 1665. Volgens haar werd haar woongenot "geschaad", omdat de woning onvoldoende was geïsoleerd. De verhuurder liet echter na daar iets aan te doen, ook al was de woning wel al deels voorzien van dubbel glas. Zo was de verhuurder in het bezit van een vergunning om deze aanpassingen te doen.
De rechter oordeelde uiteindelijk dat "de aanwezigheid van enkel glas thans bij een woning als de onderhavige als gebrek moet worden aangemerkt."
Snel duidelijkheid
Tjerk Dalhuisen van !WOON noemt de uitspraak "een zetje in de rug" voor huurders. Volgens hem zeiden verhuurders tot nu toe vaak geen zin te hebben in het vervangen van slecht isolerende ramen. Maar de uitspraak betekent nog niet dat huurders zekerheid hebben. "Een rechter kijkt alleen wel van geval tot geval. Maar niemand zit te wachten op een stapel lange juridische discussies", legt Dalhuisen uit.
Daarom is nu woonminister Hugo de Jonge aan zet om snel duidelijkheid te geven. "Aanpassing van de wet is niet nodig, alleen een aanwijzing van de minister om enkel glas op te nemen in het lijstje gebreken", stelt Dalhuisen. "Dan heb je ook geen juridische discussies meer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We staan naast de wereldwijde Joodse gemeenschap en blijven strijden tegen antisemitisme en haat", laat demissionair premier Dick Schoof op X weten in een nieuwe reactie op de aanslag op een chanoekaviering op het strand in de Australische stad Sydney. Bij de schietpartij vielen zondag twaalf doden, onder wie een van de daders. Een tweede dader raakte zwaargewond.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft de Australische ambtgenoot Anthony Albanese zijn steun betuigd na de schietpartij in Sydney. Dat gebeurde bij het populaire strand Bondi Beach. Daar vond ook een Chanoeka-viering plaats. Er vielen zeker tien doden en elf gewonden. Schoof spreekt van een "zwarte dag voor Australië".
3 uur geledenBUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste en Tweede Kamer krijgen een half jaar de tijd om het wetsvoorstel over het EU-migratiepact te behandelen, voordat dit op 12 juni 2026 in werking treedt. Demissionair asielminister David van Weel (VVD) meldde vrijdag dat het voorstel naar de Tweede Kamer wordt gestuurd en verzocht om de behandeling "prioriteit" te geven. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling veel langer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat bespreekt alternatieven voor de bezuiniging op infrastructuur die bij Prinsjesdag is doorgevoerd, zei hij vrijdag na de ministerraad. Hij wil met het ministerie van Financiën zoeken naar manieren om te voorkomen dat zijn ministerie "disproportioneel zwaar wordt geraakt".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) denkt dat het "verstandig" is om meer geld te steken in het spoor, maar vindt het aan het volgende kabinet om daarover te besluiten. Donderdag meldde ProRail dat de spoorbeheerder de komende jaren steeds vaker alleen noodzakelijk onderhoud kan plegen. Maar voor klussen om het spoor 'toekomstklaar' te maken is geen budget.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een coalitie met D66, CDA, VVD en JA21 is momenteel het meest realistische scenario voor Henri Bontenbal. Dat zei de CDA-leider na besprekingen met D66, VVD en de nieuwe informateur Rianne Letschert. Hij benadrukte dat de gesprekken nog lopen, maar dat hij verwacht dat er eerst naar JA21 wordt gekeken en dus niet naar GroenLinks-PvdA.
2 dagen geleden