Minister moet enkel glas als gebrek aanmerken, vindt woonadviseur
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet moet nu in actie komen tegen verhuurders die mensen laten wonen in huizen voorzien van ramen met enkel glas. Die oproep doet stichting !WOON, een adviesbureau dat mensen in en rond Amsterdam informeert over zaken als huurprijzen en woningonderhoud. Het bureau reageert daarmee op een uitspraak van de kantonrechter in de hoofdstad. Die heeft geoordeeld dat een verhuurder de ramen van een woning moet vervangen met beter isolerend glas.
De zaak werd aangespannen door een huurster in het centrum van Amsterdam. De woning waar het om ging, bevindt zich in een rijksmonument uit 1665. Volgens haar werd haar woongenot "geschaad", omdat de woning onvoldoende was geïsoleerd. De verhuurder liet echter na daar iets aan te doen, ook al was de woning wel al deels voorzien van dubbel glas. Zo was de verhuurder in het bezit van een vergunning om deze aanpassingen te doen.
De rechter oordeelde uiteindelijk dat "de aanwezigheid van enkel glas thans bij een woning als de onderhavige als gebrek moet worden aangemerkt."
Snel duidelijkheid
Tjerk Dalhuisen van !WOON noemt de uitspraak "een zetje in de rug" voor huurders. Volgens hem zeiden verhuurders tot nu toe vaak geen zin te hebben in het vervangen van slecht isolerende ramen. Maar de uitspraak betekent nog niet dat huurders zekerheid hebben. "Een rechter kijkt alleen wel van geval tot geval. Maar niemand zit te wachten op een stapel lange juridische discussies", legt Dalhuisen uit.
Daarom is nu woonminister Hugo de Jonge aan zet om snel duidelijkheid te geven. "Aanpassing van de wet is niet nodig, alleen een aanwijzing van de minister om enkel glas op te nemen in het lijstje gebreken", stelt Dalhuisen. "Dan heb je ook geen juridische discussies meer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
2 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
2 dagen geleden