Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: meer UNRWA-werkers betrokken bij aanvallen

Minister: meer UNRWA-werkers betrokken bij aanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zegt dat meer dan dertig medewerkers van de VN-hulporganisatie in Gaza betrokken geweest zijn bij de aanvallen van Hamas op 7 oktober. Dat zijn er meer dan Israël tot nu toe stelde.

Er werken ruim 13.000 medewerkers voor de UNRWA op de Gazastrook. Gallant claimt dat 1468 van hen (ongeveer één op de negen) banden onderhielden met Hamas of met de Islamitische Jihad (PIJ). Er zouden 185 UNRWA-medewerkers actief zijn voor de gewapende tak van Hamas en 51 voor die van de PIJ.

De beschuldigingen aan het adres van de UNRWA waren voor verschillende landen, waaronder Nederland, reden om de financiering van de organisatie tijdelijk stil te zetten. VN-secretaris-generaal António Guterres heeft de samenwerking met een deel van de medewerkers stopgezet en een onderzoek aangekondigd.

De UNRWA verkeert intussen in enorme financiële problemen, die volgens Philippe Lazzarini het voortbestaan van de organisatie in gevaar brengen. De organisatie is belangrijk bij de hulpverlening aan de vluchtelingen in Gaza. Die verkeren volgens meerdere internationale organisaties in een zeer hachelijke situatie door het geweld in het gebied en grootschalige tekorten aan onder meer levensmiddelen en zorg.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

3 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

4 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

4 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

5 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

8 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

9 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

9 uur geleden