Minister: meer UNRWA-werkers betrokken bij aanvallen
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zegt dat meer dan dertig medewerkers van de VN-hulporganisatie in Gaza betrokken geweest zijn bij de aanvallen van Hamas op 7 oktober. Dat zijn er meer dan Israël tot nu toe stelde.
Er werken ruim 13.000 medewerkers voor de UNRWA op de Gazastrook. Gallant claimt dat 1468 van hen (ongeveer één op de negen) banden onderhielden met Hamas of met de Islamitische Jihad (PIJ). Er zouden 185 UNRWA-medewerkers actief zijn voor de gewapende tak van Hamas en 51 voor die van de PIJ.
De beschuldigingen aan het adres van de UNRWA waren voor verschillende landen, waaronder Nederland, reden om de financiering van de organisatie tijdelijk stil te zetten. VN-secretaris-generaal António Guterres heeft de samenwerking met een deel van de medewerkers stopgezet en een onderzoek aangekondigd.
De UNRWA verkeert intussen in enorme financiële problemen, die volgens Philippe Lazzarini het voortbestaan van de organisatie in gevaar brengen. De organisatie is belangrijk bij de hulpverlening aan de vluchtelingen in Gaza. Die verkeren volgens meerdere internationale organisaties in een zeer hachelijke situatie door het geweld in het gebied en grootschalige tekorten aan onder meer levensmiddelen en zorg.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden