Minister: meer UNRWA-werkers betrokken bij aanvallen
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zegt dat meer dan dertig medewerkers van de VN-hulporganisatie in Gaza betrokken geweest zijn bij de aanvallen van Hamas op 7 oktober. Dat zijn er meer dan Israël tot nu toe stelde.
Er werken ruim 13.000 medewerkers voor de UNRWA op de Gazastrook. Gallant claimt dat 1468 van hen (ongeveer één op de negen) banden onderhielden met Hamas of met de Islamitische Jihad (PIJ). Er zouden 185 UNRWA-medewerkers actief zijn voor de gewapende tak van Hamas en 51 voor die van de PIJ.
De beschuldigingen aan het adres van de UNRWA waren voor verschillende landen, waaronder Nederland, reden om de financiering van de organisatie tijdelijk stil te zetten. VN-secretaris-generaal António Guterres heeft de samenwerking met een deel van de medewerkers stopgezet en een onderzoek aangekondigd.
De UNRWA verkeert intussen in enorme financiële problemen, die volgens Philippe Lazzarini het voortbestaan van de organisatie in gevaar brengen. De organisatie is belangrijk bij de hulpverlening aan de vluchtelingen in Gaza. Die verkeren volgens meerdere internationale organisaties in een zeer hachelijke situatie door het geweld in het gebied en grootschalige tekorten aan onder meer levensmiddelen en zorg.
Meer uit Buitenland
MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
8 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
8 uur geleden