Minister: maak geen misbruik van economisch noodpakket
DEN HAAG (ANP) - Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) doet een moreel beroep op ondernemers om geen misbruik te maken van de regelingen die het kabinet heeft getroffen om bedrijven te helpen in de coronacrisis. "Er is ook een morele verantwoordelijkheid van mensen", zegt hij in een interview met de Volkskrant.
"Je kunt overal een aanvraag voor doen, ook al heb je het niet echt nodig, maar dan zou ik me toch wel even achter de oren krabben", zegt de bewindsman. "Als je geen inkomensachteruitgang hebt, dan heb je het zeker niet nodig."
Deze week kondigde het kabinet een noodpakket ter waarde van tientallen miljarden aan om banen te behouden en bedrijven te steunen. Een tijdelijke noodmaatregel zorgt ervoor dat het kabinet bedrijven een grote tegemoetkoming van loonkosten van werknemers betaalt, om te voorkomen dat zij op straat komen te staan. Zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) krijgen veel sneller inkomensondersteuning zodat hun onderneming kan blijven bestaan en zij niet onder het bestaansminimum komen.
Controle
Er kan "met dit soort maatregelen altijd" gefraudeerd worden, maar er wordt ook op gecontroleerd, zegt Koolmees. De regelingen die specifiek voor zzp'ers gelden, zijn "veel minder goed" te controleren dan de maatregelen voor grote bedrijven.
De minister staat wel achter het noodpakket. "Het zal nooit perfect zijn, maar ... we moeten de klap opvangen."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
16 uur geleden